ŁAŹNIA 2 2012 - LETNICAEDUKACJA

W roku 2012 rozpoczynamy warsztaty edukacji artystycznej w dzielnicy Letnica (Letniewo). Jest to kolejny punkt na mapie działań rewitalizacyjnych, którymi obejmowane są poszczególne dzielnice Gdańska. Warsztaty teatru tańca, projektowania kostiumów i scenografii zaczynają się w murach byłej szkoły podstawowej nr 22 przy ulicy Suchej 29.
Po ukończeniu remontu i wyposażania obiektu planowane jest przeniesienie działań do Domu Otwartego na ulicy Uczniowskiej 22.

 

Warsztaty taneczne
14 kwietnia – 15 grudnia 2012

Warsztaty taneczno-aktorskie oraz kostiumowo-scenograficzne. Pierwszy z warsztatów (taneczno-aktorski) oparty na najsłynniejszych przedstawieniach tanecznych zakłada stworzenie spektaklu tanecznego z wykorzystaniem kreatywności dzieci oraz wiedzy, którą zdobędą podczas warsztatów. Uczestnicy spotkań  zdobędą wiedzę z zakresu aktorstwa, ruchu scenicznego oraz ekspresji ciała i emocji. Drugi zaś (kostiumowo-scenograficzny) wprowadzi dzieci oraz młodzież w świat kostiumów, rekwizytów oraz scenografii teatralnej. Każdy aktor będzie miał szansę powołać do życia swój kostium do odgrywanej roli!

Koordynacja: Beata Zalewska

 

Warsztaty taneczne, warsztaty graffiti i konkurs „Wiem – nie niszczę, tworzę”, Dotyk Sztuki oraz projekt Pod Lupą Wyobraźni są współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


UWAGA! Wstęp na wszystkie zajęcia edukacyjne jest bezpłatny.

 

Zapisy na warsztaty oraz wszelkie zapytania dot. warsztatów: a.meronk@laznia.pl, b.zalewska@laznia.pl lub 583054050.
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska