ŁAŹNIA 2 2012 - Zapraszamy na otwarcie CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie
ul. Strajku Dokerów 5
 
PIĄTEK 14 GRUDNIA 2012

GODZ. 15:00 – 20:00

Już w przeddzień otwarcia zapraszamy do zapoznania się z objazdową wystawą fotograficzną. Zaaranżowana w stylowym retrobusie przemieszczać się będzie między centrum Gdańska a Nowym Portem.


SOBOTA 15 GRUDNIA 2012

godz. 18:00

Nowy Port to dzielnica, która wzbudza skrajne emocje. Choć wydaje się zapomniana, jej zaułki dla wielu stanowią źródło inspiracji. Wieczór otwarcia będzie spotkaniem tradycji z nowoczesnością. Prezentowane prace powstawały w dialogu z dzielnicą, jej historią, mieszkańcami, tradycją, specyficznym klimatem. Elementem nowoczesnym będzie ich interpretacja przez artystów, a niewątpliwą atrakcją wieczoru będzie możliwość zapoznania się z nowoczesną, dialogiczną architekturą wnętrz stworzoną przez architekta Jacka Dominiczaka we współpracy z Michałem Rybakiem, Jaromirem Czernichowskim i Julią Chalimoniuk.

 
W programie:

„Białe Pudełko Pana Dory” performance Transgatunkowego Teatru Sfinks

Artyści wprawią w ruch „white box” przestrzeni galeryjnej nowoporckiej Łaźni 2. Performerzy spróbują zasugerować wielość możliwości kreatywnej ekspresji w nowych wnętrzach. Zmierzą się z ruchową translacją procesu asymilacji odważnych deklaracji architektów, kuratorów i artystów, w zderzeniu z tradycjami Nowego Portu, dzielnicy – swoistej społecznej enklawy. Ich spektakl będzie próbą poszukiwania – odnajdywania wartości wspólnych, granicznych, sąsiedzkich.

Transgatunkowy Teatr Sfinks w składzie: Alicja Gruca, Małgorzata Żerwe, Anna Steller, Robert Florczak, Kacper Ołowski, Wiesław Synakiewicz, Krzysztof Dziemaszkiewicz, Piotr Pawlak, Krzysztof Czerny oraz studenci pracowni Sztuka w Przestrzeni Publicznej gdańskiej ASP, Mieszkańcy i Sąsiedzi. 

Część oficjalna, a po części oficjalnej prezentacja filmu, efektu wielogodzinnych spacerów artystów z Transgatunkowego Teatru Sfinks po Nowym Porcie. Do prezentacji wybrane zostały najciekawsze fragmenty wywiadów z mieszkańcami, lokalnymi rzemieślnikami czy uczniami okolicznych szkół.

W dniu otwarcia (a także w niedzielę 16 grudnia od 12:00 do 18:00) kino, biblioteka, sala warsztatowa Łaźni 2 zamienią się w przestrzenie wystawiennicze. Zaprezentowane w nich zostaną efekty działań edukacyjnych. Odwiedzającym przybliży to metamorfozę budynku, a mieszkańcom dodatkowo stworzy okazję do zapoznania się z efektami wspólnych działań.

Osoby zaangażowane w realizację warsztatów: Anna Dukowska/ Robert Dukowski (Fundacja Nasza Przestrzeń), Maria Dembek, Robin McAulay, Aleksandra Wiese/ Łukasz Wiese (Wydawnictwo TAKO), HATI (Rafał Iwański i Rafał Kołacki), Marcin Bildziuk (Nowy Port Sztuki), Projekt Kobiety OK (Ola Romanowska, Katarzyna Rajczyk-Bauć).

 W otwarciu udział wezmą Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gdańsku.

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska