ŁAŹNIA 1 2007 - POD PRYSZNICEM SZTUKI - Paweł Mościcki O POTENCJALNOŚCI SZTUKI
08.11.2007, godz. 18:00
 
Kurator: Daniel Muzyczuk
 
Wykład będzie dotyczył w pierwszej kolejności nowej interpretacji pojęcia potencjalności dokonanej przez Giorgio Agambena. Będzie to wstępem do ukazania, jak to nowe rozumienie potencjalności można zastosować do mówienia o sztuce. Analizie poddane zostaną przykłady z dziedziny literatury - wybrane teksty Roberta Walsera, Samuela Becketta i Maurice'a Blanchota.
 
Wykład zorganizowany przy współpracy Korporacji Ha!Art i Krytyki Politycznej
 
Paweł Mościcki (ur. 1981) - filozof, tłumacz. Doktorant w Szkole Nauk Społecznych PAN w Warszawie, studiował kulturoznawstwo i filozofię na UW. Członek redakcji „Przeglądu filozoficzno-literackiego” i zespołu
„Krytyki Politycznej”. Kilkukrotny stypendysta MENiS, EHESS w Paryżu,uczestnik School of Criticism and Theory w Cornell University. Laureat stypendium Fundacji Kościuszkowskiej w roku 2007/2008. Zajmuje się głównie współczesną filozofią, teorią literatury i innymi dziedzinamisztuki, a także pograniczami filozofii i teologii. Tłumaczył m.in.
Derridę, Marina, Blanchota, Badiou, Barthesa, Benjamina, Agambena.Publikował w „Principiach", „Sztuce i filozofii”, „Literaturze naświecie”, „Krytyce Politycznej”, „Przeglądzie filozoficzno-literackim”,„Pamiętniku literackim”, „Kresach”, „Teatrze”. Obecnie pracuje nad książką poświęconą różnym znaczeniom gestu w nowoczesności.
 
Wykładowi towarzyszyć będzie sprzedaż publikacji z Wydawnictwa Krytyki Politycznej w promocyjnych cenach.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska