ŁAŹNIA 1 2008 - MIASTO zDOLNYCH DZIECI
Sesje warsztatowe: od 7 lipca do 19 września 2008

MIASTO zDOLNYCH DZIECI – projekt edukacyjny w ramach LKW GALLERY

Pierwszym programem edukacyjnym realizowanym w ramach LKW Gallery jest projekt partnerski CSW Łaźnia, Stowarzyszenia Artystycznego KULTYWATOR 3MIEJSKI i Szkoły Podstawowej nr 65 – Miasto zDOLNYCH dzieci. Zaproponowane działania i wydarzenia artystyczno-edukacyjne, jak warsztaty taneczne, szczudlarskie, plastyczne i wokalne rozbudzą w młodych mieszkańcach dzielnicy ciekawość, chęć poznawania i poszukiwania „pomysłu na siebie“. Efektem pracy warsztatowej będzie spektakl, muzyczno-taneczne widowisko, do którego scenografia i kostiumy powstaną w czasie warsztatów plastycznych. Dzieci i młodzież będą wspołreżyserowały to wydarzenie pod kierunkiem prowadzących warsztaty.

Czas trwania projektu: czerwiec – wrzesień 2008
Wydarzenia: 24 czerwca – otwarcie LKW Gallery – festyn inaugurujący
Sesje warsztatowe: od 7 lipca do 19 września
20 września – prezentacja spektaklu
 
  
 
  

WARSZTATY SZCZUDLARSKIE
Chodzenie na szczudłach to wyzwanie, które po oswojeniu się z wysokością i opanowaniu równowagi daje nowe możliwość działania, na wyższym poziomie. „Szczudła pozwalają wznieść się ponad ziemię... zobaczyć to, co na co dzień jest poza zasięgiem naszego wzroku”,  przesunąć horyzont naszych umiejętności i możliwości.
Warsztat obejmuje naukę chodzenia na 60 cm szczudłach i opanowanie podstawowych akrobacji. Od uczestników warsztatów wymagamy uwagi i koncentracji, ponieważ każdy, nawet najmniejszy ruch, ma znaczenie dla zachowania równowagi.
Warsztaty przeznaczone dla chłopców od 13 lat

Prowadzenie: Małgorzata Meller i Katarzyna Sowala

WARSZTATY PLASTYCZNE
Praca w czasie warsztatów oparta będzie na różnych tradycyjnych technikach plastycznych (malarskich, rzeźbiarskich, konstrukcyjno-projektowych) w połączeniu z  różnymi formami zabaw.
Uczestnicy, dzięki zwróceniu uwagi na własny świat wewnętrzny i świat zewnętrzny, będą poszukiwać indywidualnej formy ekspresji oraz poznają elementy procesu twórczego (inspiracja – realizacja) opartego na współpracy w grupie.
W czasie warsztatów powstanie scenografia i kostiumy do spektaklu.                   
Warsztaty dla młodzieży od 13 lat

Prowadzenie: Agnieszka Orlena Baaske i Paulina Maksjan

WARSZTATY WOKALNE
Warsztaty śpiewu są odpowiedzią na potrzeby młodych wokalistek i wokalistów pragnących rozwijać swoje umiejętności i dzielić się z innymi swoim talentem. Jest to okazja do świetnej zabawy, ale też rozwijania swoich umiejętności i odpowiedzialności. Uczestnicy mają możliwość śpiewania w grupie oraz solo przy akompaniamencie pianina. Warsztat obejmuje naukę piosenek, gry i zabawy wokalno-rytmiczne oraz ćwiczenia wokalne.
Warsztaty dla młodzieży od 11 lat

Prowadzenie: Lena Majewska i Agata Jaraszkiewicz

WARSZTATY TANECZNE
Zajęcia oparte będą na technice tańca współczesnego oraz nowoczesnego. Celem zajęć jest nauka elementów tanecznych obu technik, a następnie budowanie choreografii grupowych oraz solowych. Uczestnicy warsztatu będą również uczyć się improwizacji tanecznych oraz tworzyć zabawy ruchowo-taneczne.
Warsztaty dla dzieci i młodzieży od 7 do 17 lat

Prowadzenie: Lena Majewska
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska