ŁAŹNIA 2 2014 - Zdarzyło się tutaj innym razem…
Zdarzyło się tutaj innym razem…
 
Warsztaty dokumentalno-animowane poświęcone łączeniu filmu żywej akcji z animacją filmową
 
 
kiedy: 25-28 czerwca 2014, godz. 10.00-17.00 (zapisy na każdy miesiąc prowadzone są oddzielnie)
gdzie: CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: uczniowie szkół średnich, studenci, dorośli
 
wstęp bezpłatny

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia serdecznie zaprasza na warsztaty dokumentalno-animowane Zdarzyło się tutaj innym razem. Zajęcia odbywają się cyklicznie (co miesiąc lub co dwa miesiące).

Celem wszystkich warsztatów jest integracja różnorodnych technik filmowych oraz próba poetyckiej dokumentacji miejsca (okolic Nowego Portu) i upływającego czasu. Naszym przewodnikiem po Nowym Porcie jest Piotr Połoczański, etatowy fotograf Nowego Portu, oraz Tomek Lipnicki, legendarny gdański artysta. Muzyka Lipnickiego stanie się bazą i pretekstem do nostalgicznej wycieczki po tej części Gdańska, która zachowała jeszcze wiele z minionych czasów, ale która także poddaje się już wielkomiejskim zmianom.
 

Nad dokumentalną częścią warsztatu będą czuwać doświadczeni i utytułowani filmowcy związani ze szkołą filmową Andrzeja Wajdy, twórcy pracowni „Bydgoska kronika filmowa”  Maciej Cuske oraz Marcin Sauter. Część animacyjną poprowadzi Robert Turło, doświadczony reżyser i scenarzysta filmów animowanych. Przewodnikiem i inspiratorem działań filmowych będzie słynny gdański fotograf - Piotr Połoczański.
 
Cały projekt w sposób twórczy i porywający połączy miejsce, jego uliczne legendy, twórcę życiowo związanego z Nowym Portem, filmową dokumentację i twórczą fotograficzną ilustrację, nowocześnie realizowaną animowaną grafikę filmową oraz wyobraźnię uczestników warsztatów.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska