ŁAŹNIA 1 2008 - WARSZTATY "ZEWNĄTRZ – WEWNĄTRZ"
01.06-01.10.2008
 
Termin: czerwiec – październik 2008 (18 tyg.)

Współpraca Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych „Sinol” w Gdańsku i Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku obejmuje działania warsztatowe dotyczące osób niepełnosprawnych i kształcenia w nich odbioru na sztukę współczesną. „Zewnątrz - Wewnątrz” to sześciomiesięczny cykl zajęć plastycznych i wykładów połączonych ze zwiedzaniem wystaw, aktualnie prezentowanych w Galerii. Uczestnicy będą brali udział w wydarzeniach organizowanych w Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku (koncerty, projekcje filmów, prezentacje instalacji plastycznych, video-art, happeningi, itp.).
Zajęcia poprowadzą: Mikołaj Jurkowski, Anna Kozłowska, Agnieszka Batura-Baturewicz. Osoby niepełnosprawne wprowadzane będą do właściwego odbioru sztuki współczesnej poprzez wykonywanie prac za pomocą różnych technik i różnych rodzajów sztuki -  rzeźba, rysunek, malarstwo, instalacja plastyczna.
Efektem sześciomiesięcznych zajęć plastycznych będą prace rzeźbiarsko – plastyczne umieszczane w przesrzeni miejskiej (np. dworzec gdański, przestrzeń wokół CSW „Łaźnia”).
Projekt „Zewnątrz - Wewnątrz” wprowadzi w życie zasadność działań edukacyjnych dotyczących wprowadzania kultury odbioru dzieła sztuki przez osoby niepełnosprawne, które w wielu dziedzinach przez cały czas wyłączone są z życia społecznego.
Warsztaty wzmocnią pozycję i integrację grupy zagrożonej wykluczeniem społecznym. Zajęcia w nowym środowisku społecznym sprzyjają asymilacji osób niepełnosprawnych w życiu kulturalnym społeczeństwa.

Dzięki uprzejmości Klubu ‘Żak’ w Gdańsku dodatkowym punktem spotkań osób niewidomych jest bezpłatne uczestniczenie w warsztatach Teatralno-głosowych z Ang Gey Pin w dniach 17-27.06.08r. (http://www.klubzak.com.pl/teatr.html)

W sierpniu natomiast uczestnicy spotkają się z niewidomym rzeźbiarzem – Waldemarem Cichoniem z Elbląga.


Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kulturu i Dziedzictwa Narodowego.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska