ŁAŹNIA 1 2008 - Massmix DOTYK SZTUKI
14.07 - 26.07.2008r.

Dotyk sztuki
Warsztaty dla dzieci i młodzieży z Dolnego Miasta, prowadzone przez znanych, polskich artystów o międzynarodowej sławie.
Projekt ma na celu przybliżenie sztuki do życia. Postawione przed uczestnikami zadania w czasie warsztatów wprowadzą do ich codziennego życia walory artystyczne i estetyczne zamiast przemocy i agresji. Głównym zagadnieniem jest pytanie – na ile przemoc w życiu codziennym może zostać obrócona w pozytywne działania artystyczne?
Prowadzenie:
Mikołaj Robert Jurkowski
Sylwester Gałuszka

 - „Dotyk Sztuki z Grupą Artystyczną Massmix“
Termin: 14.07 - 26.07.2008r.
Punktem wyjścia dla „massmixu” jest bank prefabrykowanych elementów sampli, uzupełniany przez wszystkich uczestników projektu. Elementy te projektowane są w programach graficznych, grupowane na arkuszach, a następnie wycinane za pomocą plotera tnącego, jak również ręcznie w folii samoprzylepnej. Następnie używane są do budowania nieprzewidywalnych improwizowanych kompozycji plastycznych. Massmixowe kolaże mogą powstawać na obrazach, ścianach, przedmiotach.
www.massmix.bzzz.net


Projekty dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja kulturalna i upowszechnianie kultury
 
  
 
  
 
  
    
  
  
 
   
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska