ŁAŹNIA 1 2008 - Cykl warsztatów JA, JA I TY, JA I OTOCZENIE
sierpień - grudzień 2008

JA, JA I TY, JA I OTOCZENIE
Cykl warsztatów interdyscyplinarnych, w których dzieci i młodzież będą poznawać nowe techniki: collage, frotaż, scrapbooking, origami, sztuki wizualne (film, foto, wideo), oraz malarstwo, rysunek, rzeźbę, instalację – wszystko to wzbogacone o muzykę i teatr. Dzięki sztuce młodzi ludzie będą mieli możliwość wyrażenia własnych pragnień i emocji oraz zmierzenia się z własnymi problemami.

HEJ, WYRAŻAJ SIĘ ! – POPRZEZ SZTUKĘ
9.08 – 31.08.2008
Dzięki ekspresyjnym działaniom w sferze sztuki, uczestnicy projektu, będą mogli wyrazić swoje pasje i zainteresowania. Zajęcia te mają im pomóc w lepszym zrozumieniu siebie, a także mają rozbudzić w nich chęć do poznania drugiej osoby.


DIALOG Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM
15 – 30.09.2008, 13 – 31.10.2008
Będą to zabawy integracyjne służące bliższemu zapoznaniu się z innymi uczestnikami warsztatów. Głównym celem tych spotkań, będzie zachęcenie do przełamywania barier, schematów myślowych na rzecz żywego i aktywnego przetwarzania wrażeń, informacji w relacji z drugim człowiekiem.


DIALOG ZE ŚWIATEM
17 – 30.11.2008; 1 – 15.12.2008
Uczestnicy warsztatów będą mogli wypowiedzieć się poprzez sztukę (i nie tylko) o problemach rzeczywistości, w której żyją, m. in. poprzez odniesienie się do przeszłości (historia miasta, dzielnicy, podwórka). Dzięki warsztatom młodzież zdobędzie umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji w sytuacjach dla nich nietypowych i nowych.


Prowadzenie: Izabela Olejarczyk
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska