ŁAŹNIA 1 2013 - Linda Mary Montano

21.11.2013, godz. 19:00

Linda Mary Montano

Przegląd prac oraz spotkanie z artystką.

ARCHIWALNE NAGRANIE SPOTKANIA

 

Linda Mary Montano (ur. 1942) jest jedną z najważniejszych postaci współczesnej feministycznej sztuki performance. Jej prace wideo, powstające od połowy lat 60. są tworzone przez kobiety, dla kobiet i o kobietach. Próbując zniwelować granice pomiędzy sztuką i życiem Montana aktywnie kontynuuje badanie swojego życia/sztuki poprzez dzielenie się doświadczeniami, wcielanie się w postacie i odgrywanie życiowych ceremoniałów. Niektóre z jej projektów trwały siedem albo więcej lat.

Performance, akcje, i prace wideo artystki są tworzona na bazie doświadczeń autobiograficznych oraz często dotyczą jej osobistych i duchowych przemian.

Prace Montano były pokazywane m.in. w The New Museum w Nowym Jorku, MOCA w San Francisco and the ICA w Londynie.

 

http://www.lindamontano.com/

 

7 GODZINNE WARSZATY Z LINDĄ MARY MONTANO w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA

20.11.2013, godz. 13;00 – 20:00

Siedmiogodzinny warsztat z Lindą Mary Montano skierowany dla seniorów, który ma na celu pogłębienie świadomości o procesach starzenia się. Udział w warsztacie mogą wziąć również ludzie zainteresowani tematem starzenia się, choroby i cierpienia.

Jeśli myślisz, że życie jest sztuką, ten warsztat jest dedykowany tobie!

Jeśli myślisz, że twoje życie może być bardziej kreatywne to znaczy, że ten warsztat jest dla ciebie!

Jeśli myślisz, że chciałbyś porozmawiać z kimś w cztery oczy z kimś kto lubi sztukę i czuje, że sztuka może przynieść wielką radość w twoim codziennym życiu, ten warsztat jest dla ciebie!

Przyjdź do Łaźni na prywatne spotkanie z Lindą, które potrwa 10 – 30 minut, porozmawiać o doświadczaniu starzenia się, choroby, wiary, rodziny, relacji, sztuki i pamięci. Będziemy korzystać z różnych technik śmiechu, jak i innych intuicyjnych sposobów nawiązywania kontaktów i więzi.

Obowiązki, problemy, komputer, zabrały nasz czas, zabrały nasz spokój, zerwały kontakty międzyludzkie. To doświadczenie będzie okazją do kilku minut SPOKOJU.

Montano jest certyfikowanym instruktorem śmiechu.

 

Podczas warsztatów będzie obecny tłumacz.

Montano jest znana ze swoich długofalowych projektów artystycznych. Artystka uważa, że poświęcając czas jednej akcji możemy się lepiej skupić, zwiększyć świadomość, a także odczuć ulgę od wielozadaniowości.

 

Wstęp wolny.

Liczba miejsc ograniczona.

Jeśli jesteś zainteresowany/a prosimy o zapisy telefoniczne pod numerem 58 305 40 50 albo mailowo lazniaoffice@gmail.com do 18.11.2013.

 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska