ŁAŹNIA 1 2014 - Karol Radziszewski, MS 101
Karol Radziszewski, MS 101 
15.02.2014, godz. 18:00
 
ul. Jaskółcza 1, GDAŃSK - DOLNE MIASTO
Spotkanie z artystą i dr Wojciechem Szymańskim oraz pokaz filmu MS 101 (2012)
Wydarzenie towarzyszące wystawie w CSW Łaźnia, Karol Radziszewski, POZDROWIENIA Z AMERYKI! 


Scenariusz filmu „MS 101" został oparty na kanwie wydarzeń, które miały miejsce w 1914 roku podczas I wojny światowej. Jest to historia trójkąta miłosnego, na jaki składa się korespondencyjna jedynie znajomość poety Georga Trakla i filozofa Ludwiga Wittgensteina - których łączyła namiętność choć nigdy się nie spotkali - oraz utrzymywany również listownie romans filozofa z brytyjskim matematykiem Davidem Pinsentem. Opowieść ta jest jednocześnie zapisem ostatnich dni życia Trakla, który 3 listopada 1914 roku popełnił samobójstwo.
 
MS 101
2012, 50 min
Reżyseria: Karol Radziszewski
Występują: Stanisława Celińska, Dawid Kot, Jan Szewczyk, Michał Zygmunt
Scenariusz Wojciech Szymański
Zdjęcia: Michał Sosna
Montaż: Artur Lis
Dźwięk: Kamil Radziszewski
Muzyka: Franz Schubert, Johann Strauss
 
 
Karol Radziszewski (ur.1980) twórca fotografii, filmów wideo, instalacji, autor projektów interdyscyplinarnych. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Wydawca i redaktor naczelny magazynu "DIK Fagazine". Laureat Paszportu Polityki (2009). Jego prace były pokazywane m.in. w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Kunsthalle Wien, Museum of Contemporary Art Vojvodina w Nowym Sadzie, New Museum w Nowym Jorku, Cobra Museum w Amsterdamie Biennale of Young Artists w Tallinie i Biennale Sztuki Mediów WRO.
 
Wojciech Szymański (ur. 1985) jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii sztuki. Absolwent Instytutu Filozofii oraz Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2013 r. obronił pracę doktorską poświęconą post-minimalizmowi w sztukach wizualnych. Wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim i na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Niezależny kurator i krytyk sztuki. Autor ponad pięćdziesięciu tekstów naukowych i krytycznych. Kurator kilkunastu wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz projektów artystycznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska