ŁAŹNIA 1 2007 - Pokaz prac wideo artystek polskich SŁODKA SZTUKA
8.03.2007, godz.19:00
 
Kobiecość stereotypowo postrzegana to romantyzm, ciepło i idealizacja wizerunku, czyli wszystko to, co powierzchowne. Jest to obraz projektowany najczęściej przez męską część społeczeństwa. Przyglądając się praktyce artystycznej kobiet szczególnie w tzw autotematyce bardzo rzadko obraz taki można odnaleźć. Kobiecość wcale nie jest koronkowo nostalgiczna, ale realna, osadzona w refleksji nad zmieniającym się ciałem, emocjami i wyobrażeniami.
‘Słodka sztuka’ to prace przemyślenia, czasem gorzkie, często ironiczne, lub zdradzające krytyczny wgląd we własną osobowość, w bagaż emocjonalny - noszony przez każdą z nas a ściśle związany z funkcjami społecznymi w historii i fizycznością. Celem pokazu jest prezentacja postaw wobec pojęcia ‘kobieco=słodkiej sztuki’ jako łatwej, lekkiej i przyjemnej. Zaproszone do udziału artystki opowiadają o doświadczeniach kobiecości, nie koniecznie własnych. W pokazie znajdą się prace najnowsze a także nigdy dotąd nie pokazywane prace starsze.

Autorki: Zuzanna Janin, Laura Pawela, Agnieszka Szreder, Magda Bielesz, Grupa Sędzia Główny, Beata Sosnowska, Gina (Eugenia Rewera), Marta Szulc, Bogna BURSKA, Emilia Orzechowska, Patrycja Orzechowska, Anna Lasocka; Mariola Brillowska, Elżbieta Jabłońska.
Kuratorka:  Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka.
 
  
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska