ŁAŹNIA 2 2013 - ANIMACJE NA WAKACJE
ul.Strajku Dokerów 5, GDAŃSK - NOWY PORT
 
Najmłodsi widzowie!
 
Zanim 17 sierpnia skierujecie swoje kroki na gdańską plażę proponujemy spędzenie sobotniego przedpołudnia w kojąco chłodnych murach KinoPortu, skąd zabierzemy Was w ekscytującą podróż w czasie do odległych, magicznych krain i gwarantujemy, że wrócicie do domów cało, jeszcze przed obiadem.  
Dla nieco młodszych widzów przygotowaliśmy specjalny, bezpłatny cykl „Animacje na wakacje”, podczas którego pokażemy filmy animowane słynnego japońskiego studia Ghibli ( twórcy m.in. „Mój sąsiad Totoro” czy „Ruchomy zamek Hauru”): „Nausicaa z Doliny Wiatru” i „Laputa – podniebny zamek”. 
Filmy wyświetlane są z polskimi napisami, dlatego w szczególności zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, umiejące już czytać, lub maluchy z rodzicami, którzy wcielą się w rolę szepczącego lektora.
 
 
PROGRAM
Sobota, 17 sierpnia 2013
"Animacje na wakacje" - CYKL BEZPŁATNY (0 zł)
 
1) godz. 11.00
Nausicaa z doliny wiatrów (film z napisami polskimi)
1984 I 116‘ I Japonia I reż. Hayao Miyazaki. 
35 mm
 
2) godz. 13.20
Laputa - podniebny zamek (film z napisami polskimi)
1986 I 124’ I Japonia I reż. Hayao Miyazaki 
35 mm 
 
 
 
OPISY FILMÓW
 
Nausicaä z doliny wiatrów
Historia rozgrywa się w przyszłości, prawdopodobnie po wojnie jądrowej. Większość Ziemi pokryta jest zabójczym dla ludzi Ugorem, w którym żyją ogromne rośliny i owady. W Dolinie Wiatrów, chronionej przed toksynami przez silny wiatr, mieszka księżniczka Nausicaä.
Pewnej nocy w Dolinie rozbija się samolot z obcego królestwa, którego wojsko szybko opanowuje Dolinę Wiatrów i zabiera księżniczkę jako zakładnika. Wkrótce okaże się, że na jego pokładzie znajduje się straszliwa broń, której przybysze chcą użyć przeciwko swoim wrogom. Mieszkańcy Doliny nie chcą dopuścić do użycia broni, wiedzą, że zaburzy to wątłą równowagę między człowiekiem a naturą, której zawdzięczają swoje życie w Dolinie.
 
Laputa - podniebny zamek
Film opowiada o poszukiwaniach legendarnej, unoszącej się w przestworzach wyspy zwanej Laputą, która skrywa w swoim wnętrzu wiedzę technologiczną, będącą w stanie zapewnić jej posiadaczowi władzę nad światem. Spadkobierczynią klucza do tej potęgi jest dziewczynka, która wraz ze swym przyjacielem musi stawić czoło nie tylko piratom, łasym na skarby, ale też wojsku i uzurpatorowi chcącemu przejąć kontrolę nad militarną potęgą zamku.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska