ŁAŹNIA 2 2013 - KinoPort dzieciom - cykl bezpłatnych pokazów dla najmłodszych
ul.Strajku Dokerów 5, GDAŃSK - NOWY PORT
Projekcje będą rozpoczynały się o godzinie 10.30 w dniach od 19-23 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do KinoPortu wszystkich młodych i trochę starszych widzów!
 
Oprócz tradycyjnych Poranków Filmowych, które wyświetlane są w każdą niedzielę, pod koniec sierpnia odbędą się specjalne, bezpłatne projekcje dla dzieci!  Pokazane zostaną bajki zaliczane do klasyki polskiej animacji, jak „Reksio” i „Bolek i Lolek oraz nowsze produkcje, które zyskały już sympatię wśród najmłodszych widzów.
 
Program:
Poniedziałek, godz. 10.30
 
Łowcy smoków
2008 I 80' I Francja Luksemburg Niemcy I reż. Arthur Qwak, Guillaume Ivernel
 
Główną bohaterką filmu jest Zoe, mała dziewczynka, która wierzy w bajki. Nie dlatego, że jest naiwna, lecz dlatego, że po prostu je lubi. Aby pomóc swojemu wujowi, Lordowi Arnoldowi, w pozbyciu się przerażającego smoka, postanawia wyruszyć na poszukiwanie bohaterów. Najprawdziwszych - takich jak ci, o których czytała w bajkach. Jednak zamiast nich spotyka Gwizdo i Lian-Chu, łowców smoków, których największą ambicją jest zamieszkanie na małej, spokojnej farmie. Dziewczynka sądzi, że są to bohaterowie z jej marzeń, natomiast szczwany. Gwizdo, który zapalił się do sprawy, zachęcony obietnicą otrzymania złota od Lorda Arnolda, nie zamierza wyjawić prawdy. Zoe postanawia towarzyszyć łowcom podczas wyprawy. Decyzja zapadła, już nie ma odwrotu. Ku wielkiemu przerażeniu Gwizdo, rozpoczyna się niebezpieczna podróż na koniec świata, gdzie śpi (ale już niedługo!) najstraszliwszy smok, jaki kiedykolwiek chodził po ziemi: okryty złą sławą.
 
 
Wtorek, godz. 10.30
 
Happy wkręt
2006 I 87' I USA I Paul J. Bolger
 
Nad ładem i porządkiem w Krainie Baśni czuwa Czarodziej, który udaje się  na zasłużony urlop. Sytuację tą chce wykorzystać zła macocha Frieda by przejąć władzę i zmienić w znanych bajkach, m.in. o Kopciuszku, Śpiącej Królewnie, Roszpunce ich szczęśliwe zakończenie, zwane potocznie Happy endem, na bardziej dramatyczne. Do pomocy angażuje czarownice, wilki i wielkie brzydkie, ale i sympatyczne Trolle. W obronie porządku staje Kopciuszek, jej przyjaciel Rick, psotnik Mambo i nieco powolny Munk. Czy bohaterom uda się obronić ład i porządek w Krainie Baśni? Odpowiedź znajdą najmłodsi na ekranach.
 
 
Środa, godz. 10.30
 
Reksio
1969 I 80’ I Polska I Studio Filmów Rysunkowych
 
Reksio to bohater kultowej już kreskówki dla dzieci. Jest on małym psem pokrytym puszystą sierścią koloru białego z dwiema brązowymi plamami. Reksio po raz pierwszy pojawił się w 1967 roku w odcinku „Reksio poliglota” wyprodukowanym przez Lechosława Marszałka, który będzie można zobaczyć podczas projekcji cyklu animacji w KinoPorcie. Oprócz tego dzieci zobaczą między innymi odcinki zatytułowane „Reksio marzyciel”, „Reksio wychowawca”, „Reksio obrońca”, czy „Reksio sportowiec”. 
 
 
Czwartek, godz. 10.30
 
Bolek i Lolek wyruszają w świat 
1969 I 80’ I Polska I Studio Filmów Rysunkowych
 
„Bolek i Lolek wyruszają w świat” to serial animowany produkcji polskiej zrealizowany w latach 1968-1970. Trzecia seria przygód Bolka i Lolka, w której bohaterowie w wyobraźni podróżują do miejsc wybranych przez wskazanie ich palcem na globusie. Wyobraźnia zaprowadzi ich między innymi na stoki Kilimandżaro, nad brzeg rzeki Orinoko czy piaski pustyni Gobi.
 
Piątek, godz. 10.30
Pampalini łowca zwierząt 
1978 I 80’ I Studio Filmów Rysunkowych
 
„Pampalini łowca zwierząt” to tytułowy bohater serialu animowanego dla dzieci. Bajka ta powstała w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w latach 1975–1980. Opowiadała o Pampalinim, myśliwym, który wyłapywał zwierzęta na handel. Niestety jego fortele bardzo często kończyły się niepowodzeniem.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska