ŁAŹNIA 2 2013 - PORANKI FILMOWE WE WRZEŚNIU
ul. Strajku Dokerów 5, NOWY PORT-GDAŃSK
Poranki filmowe KinoPortu od 8 do 29 września 2013
 
Mimo że we wrześniu kalendarz najmłodszych wypełniają już szkolne obowiązki KinoPort zaprasza najmłodszych na kolejną odsłonę „Poranków filmowych”. Wśród nich najnowsza premiera filmu „Pinokio” w reżyserii Enzo D’Alò oraz cykl animacji z Mikołajkiem! Tradycyjnie seanse odbywają się co niedzielę o stałej porze.
 
PORANKI FILMOWE *
 8.09.2013  – Mikołajek: W szkole nie ma nudy
15.09.2013 – Nowe Przygody Mikołajka
22.09.2013 – Pinokio
29.09.2013 – Don Chichot
 
* - seanse zaczynają się o 10.45

Mikołajek - W szkole nie ma nudy
2009 I 150’ I Francja
 
"W szkole nie ma nudy" to kolejna dawka przezabawnych perypetii tego uroczego, aczkolwiek nieco niesfornego chłopca. Mikołajek nie bardzo lubi, gdy się go do czegoś zmusza - za to bardzo lubi się bawić z kumplami w fajne gry i wymyślać coraz to nowe zabawy. Jak to bywa z małymi chłopcami często pakuje się w niezłe tarapaty, a potem musi stanąć oko w oko z groźnym Rosołem czy niezadowolonymi rodzicami. (opis dystrybutora)
 
 
Nowe Przygody Mikołajka
2011 I 150’ I Francja
„Nowe przygody Mikołajka” to kolejna dawka przezabawnych perypetii tego uroczego, aczkolwiek nieco niesfornego chłopca. Mikołajek nie bardzo lubi, gdy się go  do czegoś zmusza – za to bardzo lubi się bawić z kumplami w fajne gry i wymyślać coraz to nowe zabawy. Jak to bywa z małymi chłopcami często pakuje się w niezłe tarapaty, a potem musi stanąć oko w oko z groźnym Rosołem czy niezadowolonymi rodzicami. Tak to już bywa w świecie małych chłopców... (opis dystrybutora)
 
Pinokio
2012 I 84'I Włochy/Francja/Belgia/Luksemburg I Enzo D’Alò
Ubogi stolarz Dżeppetto czuje się samotny i tęskni za towarzystwem. Pewnego dnia, znajduje niezwykły kawałek drewna i postanawia wyrzeźbić drewnianą lalkę. Kiedy lalka jest gotowa, Dżeppetto nadaje mu imię: Pinokio. I wtedy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kukiełka ożywa. Okazuje się, że Dżeppetto nie będzie miał z nią łatwego życia. Pajac bowiem nade wszystko lubi płatać figle i psocić, do tego nieustannie pakuje się w tarapaty. (opis dystrybutora)
 
 
Don Chichot
2007 I 80’ I Hiszpania, Włochy I reż. Jose Poso
 
Animowana opowieść o Don Kichocie i Sancho Pansie. Osiołek Rucio opowiada prawdziwą historię o Don Kichocie. Według niego nie był on szalonym rycerzem, tylko bardzo inteligentnym, wesołym i pełnym życia kompanem. Wraz z rumakiem Rosynantem i wiernym pomocnikiem Sancho Pansą, wyruszają na pojedynek z "Rycerzem z Księżyca?, od wyniku którego zależeć będzie wszystko. Na ich drodze stanie jednak wielu wrogów, którym będą musieli stawić czoła. (opis dystrybutora)
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska