ŁAŹNIA 2 2013 - MISTRZOWIE KINA - WOODY ALLEN
2- 3 PAŹDZIERNIKA 2013
CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk - NOWY PORT
 
Mistrzowie kina – Woody Allen
PROGRAM:
 
2.10.2013
- godz. 18.00 "Celebrity"
- godz. 20.00 "Reżyseria: Woody Allen"
 
3.10.2013
- godz. 18.00 "Annie Hall"
- godz. 19.45 "Reżyseria: Woody Allen"
 
Annie Hall
1977 I 93’ I USA I reż. Woody Allen
Oscar w kategorii Najlepszy film - Charles H. Joffe
Oscar w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Diane Keaton
Oscar w kategorii Najlepszy reżyser - Woody Allen
Oscar w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny - Marshall Brickman, Woody Allen
BAFTA w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Diane Keaton
BAFTA w kategorii Najlepszy reżyser - Woody Allen
BAFTA w kategorii Najlepszy montaż - Ralph Rosenblum, Wendy Greene Bricmont
BAFTA w kategorii Najlepszy scenariusz - Marshall Brickman, Woody Allen
 
"Annie Hall" uważany jest za przełomowy film Woody'ego Allena. Zdobywca czterech Oscarów, w tym za najlepszy film roku. Uznany przez krytyków za największe dzieło w dorobku Allena "Annie Hall" potwierdza, że Allen zakończył swą drogę wiodącą od zwykłego komika, po błyskotliwego humorystę, od autora komedii i pomysłowego reżysera, aż po nowatorskiego i kreatywnego artystę" Sunday Review. Życie Alvy Singera (Woddy Allen), jednego z najbardziej błyskotliwych komików na Manhattanie, zmienia się, gdy jego najlepszy przyjaciel Rob Tony Roberts przedstawia go uroczej piosenkarce z nocnego klubu, Annie Hall (Diane Keaton). Alvy nie zdaje sobie sprawy, że jest naprawdę zakochany, do czasu gdy Annie poszukując nowego życia i... kochanka porzuca go.


 
Celebrity
1998 I 112’ I USA I reż. Woody Allen
Niedoszły pisarz i niespełniony dziennikarz, Lee i znerwicowana nauczycielka języka angielskiego, Robin, po szesnastu latach wspólnego małżeństwa postanawiają się rozwieźć. Po rozstaniu on chce nadrobić zaległości towarzyskie i zawodowe, za wszelką cenę próbując dostać się do świata celebrytów, ona z kolei próbując pozbierać się po odejściu męża, poznaje producenta telewizyjnego, który w mgnieniu oka robi z niej gwiazdę. Woody Allen opowiada historię dwojga ludzi, którzy zatracają się w dążeniu do kariery zapominają o prawdziwych wartościach.
 
 
Reżyseria: Woody Allen
2012 I 113' I USA I reż. Robert B. Weide

Reżyser, który przez kilka lat przekonywał Allena, żeby wziął udział w tym projekcie, bardzo rzetelnie podąża śladem najważniejszych faktów w biografii twórczej swego bohatera.  Robert B. Weide wykorzystał w swoim filmie dużą ilość anegdot, niepublikowanych dotąd archiwalnych materiałów filmowych oraz wywiadów z rodziną i przyjaciółmi Allena, a także gwiazdami Hollywood, które współpracowały z nim przy jego filmach. O artyście mówią m.in. Sean Penn i Martin Scorsese, jak również jego stare i nowe muzy: Diane Keaton, Penélope Cruz oraz Scarlett Johansson.

Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska