ŁAŹNIA 2 2014 - DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO
Z okazji Święta Zakochanych zapraszamy na dwa seanse specjalne.
Wszystkim parom, które odwiedzą w tym dniu KinoPort przysługuje zniżka - 2 bilety w cenie 1.
 
 
 
Godz. 18.00
JEZUS MNIE KOCHA
2012 | 100’ | Niemcy | reż. Florian David Fitz
 
Co by było, gdyby za tydzień miał nastąpić koniec świata? Uznajmy, że opcje są dwie: można usiąść i dzielnie czekać albo ostatni raz poszukać w życiu prawdziwego szczęścia. Czarująca trzydziestoletnia Marie wybiera drugie rozwiązanie. Nie chcąc pielęgnować życia w słodkiej iluzji, porzuca przed ołtarzem swojego drobnomieszczańskiego narzeczonego i postanawia odnaleźć miłość.
 
 
 
 
Godz. 20.00
SEKRETY MIŁOŚCI
2012 | 88’ | Francja, Polska | reż. Krystian Matysek
53. Krakowski Festiwal Filmowy - udział w Konkursie polskim
 
Film dokumentalny podejmujący temat dotykający każdego człowieka bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy narodowość. Twórcy zabierają nas w filmową podróż do sześciu krajów, w tym Polski. Poznajemy dwoje mężczyzn z Indonezyjskich plemion: mężczyzna Korowai wybiera jedną tylko kobietę, natomiast ten zamieszkujący wyspę Dani - żyje z trzema żonami. Zupełnie inne modele związków reprezentują pozostali bohaterowie reportażu. Poznajemy kobiety z Indii, Himalajów i Rosji, które posiadają każda dwóch partnerów oraz mężczyznę z Polski kochającego naprzemiennie cztery przedstawicielki płci pięknej. Para z Francji pokaże nam, jak buduje swoje relacje będąc odcięta od zasad, jakimi rządzi się społeczeństwo.
Czy idea miłości jest jedna, a tylko jej sposób wyrażania inny? Jak wiele w tej sferze zależy od różnic kulturowych, światopoglądowych i stylu życia?
 
 
 
 
Zapraszamy do KinoPortu!
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska