ŁAŹNIA 2 2013 - Repertuar 15 maja - 14 czerwca
Drodzy Widzowie!
W najbliższym repertuarze zaplanowaliśmy dla Państwa zarówno nowe cykle, darmowe seanse, jak i wydarzenia towarzyszące mające wzbogacić nasz repertuar.
Wsłuchując się w Państwa prośby, do dni "seansowych" dołączyliśmy niedziele, a zrezygnowaliśmy z wtorków (KinoPasja, która znalazła już sobie grupę wiernych fanów oczywiście pozostaje).
Poniżej krótki opis majowo-czerwcowych sekcji i wydarzeń oraz repertuar.
 
Do zobaczenia w KinoPorcie!
 
POLSKA SZKOŁA ANIMACJI (WSTĘP BEZPŁATNY)
Wykłady, przeglądy i spotkania z najciekawszymi twórcami i teoretykami filmów animowanych. W tym miesiącu naszymi gośćmi będą: Jerzy Armata oraz Joanna Jasińska-Koronkiewicz. Wydarzenie towarzyszące przeprowadzanych w KinoPorcie warsztatów tworzenia filmów animowanych (więcej informacji w zakładce EDUKACJA - WARSZTATY)
 
KINOPASJA (WSTĘP BEZPŁATNY)
We wtorki, tradycyjnie mają Państwo szansę spotkać się z najlepszymi teoretykami i krytykami sztuki filmowej, którzy wprowadzą Państwa w tajniki konkretnych gatunków filmowych, opowiedzą o kulisach realizacji filmów i bez ostrzeżenia zarażą swoją pasją do kina.
 
ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL. WSZYSTKO O WOLNOŚCI W KINOPORCIE. (WSTĘP BEZPŁATNY)
Po raz drugi (i nie ostatni) gościmy u siebie AAFF i wspólnie prezentujemy Państwu filmy traktujące o wolności. 
Więcej o festiwalu
 
MISTRZOWIE KINA
W cyklu tym proponujemy Państwu mały przegląd filmów największych osobowości w historii kina. W tym miesiącu przybliżymy twórczość wielokrotnie nagradzanego i jednego z najbardziej kontrowersyjnych twórców współczesnego kina Michaela Haneke.
 
KINOPORT DZIECIOM (WSTĘP BEZPŁATNY)
Ponownie serdecznie zapraszamy wszystkich naszych najmłodszych widzów na bezpłatne seanse w dniu ich święta, czyli w Dzień Dziecka.
 
WYDARZENIE DODATKOWE: JEDNA HISTORIA, DWA SPOJRZENIA
W niedzielne popołudnie będą Państwo mieli okazję porównać dwie ekranizacje dotyczące Westerplatte. Wszelkie wątpliwości historyczne, jak i filmoznawcze wyjaśni Państwu prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki.
 
repertuar 15 maja - 14 czerwca 2013
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska