ŁAŹNIA 2 2014 - KINOPASJA | Wielkie piękno
 
 
 
Cykl KinoPasja jest serią projekcji filmowych połączonych z dyskusją prowadzoną przez najlepszych trójmiejskich filmoznawców
 
 
 
 
"Wielkie piękno", jak na dzieło sztuki przystało, ma wiele warstw i wymiarów. Jest portretem niespełnionego artysty, który oddał się doczesnym przyjemnościom; sybaryty i salonowego bywalca, który uczestnicząc w rzymskim "słodkim życiu", pozostał też jego bystrym obserwatorem.
Paweł  Mossakowski, Gazeta Wyborcza
 
 
Przedmiotem filmoznawczej analizy będzie "Wielkie piękno" - laureat Europejskiej Nagordy Filmowej, europejskiego odpwoiednika Oscara. 
Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi prof. UG Krzysztof Kornacki
 
29 kwietnia 2014
Godz. 18.00
Wstęp: 8 zł / 0 zł - studenci i uczniowie
 
 
 
 
WIELKIE PIĘKNO

2013 | 142’ | Francja, Włochy | reż. Paolo Sorrentino

Amerykańska Akademia Filmowa – Oscar za Najlepszy film nieanglojęzyczny
MFF w Cannes – nominacja do Złotej Palmy
Złoty Glob - nagroda za Najlepszy film zagraniczny
BAFTA - nagroda za Najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejska Akademia Filmowa - Europejska Nagroda Filmowa za Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski aktor roku, Najlepszy europejski reżyser roku, Najlepszy europejski montażysta roku
 
Najnowszy film Sorrentino, zbierający liczne nagrody i nominacje na festiwalach filmowych, jest przez wielu krytyków porównywany do dzieł Felliniego, ze względu na użytą scenografię czy sposób poprowadzenia narracji. "Wielkie piękno" to historia podstarzałego libertyna, który w wieku sześćdziesięciu pięciu lat zaczyna odczuwać dyskomfort z powodu zaniedbania duchowej sfery swojej egzystencji.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska