ŁAŹNIA 2 2013 - Poranki filmowe
ul.Strajku Dokerów 5, GDAŃSK - NOWY PORT
start: 26 maja 2013 (niedziela), godz.10.45
 
Nieodłącznym elementem i stałym punktem naszego repertuaru są projekcje przeznaczone dla najmłodszych kinomanów. W niedzielne poranki w kinie rządzą maluchy, choć rodzice są również mile widziani!:)
__________________Niedziela, 26.05.2013
10.45 Poranek filmowy
ŻÓŁWIK SAMMY 2
2012 I 92’ I Belgia I reż. Ben Stassen, Vincent Kesteloot
__________________Niedziela, 02.06.2013
10.45 Poranek filmowy
MAŁPY W KOSMOSIE
2008 I 81’ I USA I reż. Kirk de Micco
__________________Niedziela, 09.06.2013
10.45 Poranek filmowy
SAFARI 
2010 I 93’ I Niemcy I reż. Reinhard Klooss, HolgerTappe
 
_____________________OPISY FILMÓW
ŻÓŁWIK SAMMY 2
2012 I 92’ I Belgia I reż. Ben Stassen, Vincent Kesteloot
Tym razem dzielny żółwik wpada w sidła podstępnych łowców i trafia do luksusowego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej zabawia turystów z różnych zakątków globu. Niepoprawny optymista i wytrawny pirat podmorskich głębin nie byłby jednak sobą, gdyby kilka chwil po uwięzieniu nie zaczął szykować błyskotliwego planu ucieczki. Sammy ponownie przybije "żółwika" przygodzie.
 
MAŁPY W KOSMOSIE
2008 I 81’ I USA I reż. Kirk de Micco
Ham, wnuk pierwszego szympansa wysłanego w kosmos, prowadzi skromne życie gwiazdy trzeciorzędnego cyrku. Jako małpa armatnia wystrzeliwany jest w niebo ku uciesze gawiedzi, choć sam marzy o szczytniejszych zadaniach. Szansą na spełnienie marzeń okazuje się propozycja Agencji Kosmicznej, która kompletuje drużynę astromałp do ponownego sprowadzenie na Ziemię sondy kosmicznej, zaginionej w  czeluściach czarnej dziury...
 
 
SAFARI
2010 I 93’ I Niemcy I reż. Reinhard Klooss, HolgerTappe
Pełna ciepła, humoru i szalonych przygód urocza animowana opowieść dla całej rodziny.
Gdzieś w delcie wyschniętej, afrykańskiej rzeki Okavongo zwierzaki czekają na wodę. Billy – sprytna surykatka i Socrates - przyjazny lew i jednocześnie najlepszy przyjaciel Billy’ego zmęczeni czekaniem wyruszają w głąb lądu na poszukiwanie wody. Podczas pełnej niebezpiecznych przygód wyprawy przez dziką Afrykę, Billy i Socrates spotykają zwierzęta z całego świata. Wygnane ze swych rodzinnych stron przez niszczycielskie działania człowieka, przybyły na Czarny Ląd w poszukiwaniu nowego domu. Wspólnie ruszają w drogę, by dokonać dramatycznego odkrycia: na rzece Okavongo ludzie zbudowali wielką tamę. Billy, Socrates i ich nowi przyjaciele postanawiają pokrzyżować plany ludzi i przywrócić rzece wodę.
 
https://www.youtube.com/watch?v=ISO5udN8NJ0
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska