ŁAŹNIA 2 2014 - Piotr Bosacki
22 października 2014, godz. 19:00
W związku z remontem w Łaźni 1 Kinoport będzie gościł cykl PARAKINO.
 
Piotr Bosacki
Prezentacja prac oraz spotkanie z artystą.
 
Bosacki buduje proste zamknięte systemy o symetrycznej strukturze, aby przerabiając następnie możliwe w ich ramach konfiguracje pokazać wewnętrzne skomplikowanie i potencjał kombinacji jakie zawierają. Ulubionym medium Bosackiego jest film animowany i realizując taki, używa po mistrzowsku wszystkich jego zalet z syntezą słowa i obrazu na czele. Zajmuje się filmem animowanym, obiektem, kompozycją muzyczną.
 
 
Podczas przegladu prac Piotra Bosackiego będzie można zobaczyć zrealizowany specjlanie dla cyklu Parakino Film Dywanowy (z cyklu Die Kunst der Animation)
 
W roku 2014 Piotr Bosacki rozpoczął pracę nad cyklem filmów animowanych „Die Kunst der Animation”. Cykl składa się z krótkich, ale trudnych do wykonania animacji. Bosacki nawiązuje w ten sposób do tradycji zbioru etiud, lub wirtuozowskich miniatur, które ukazują możliwości jakiegoś instrumentu, lub jakiejś techniki artystycznej.
 
Film dywanowy powstał z pięćdziesięciu dywanów. Zdjęcia kolejnych dywanów tworzą sekwencję ruchu filmowego. Sekwencja powtórzona jest kilkakrotnie, ale za każdym razem włosie dywanów jest co raz krótsze, dzięki czemu rysunek przedstawiony na dywanach się wyostrza.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska