ŁAŹNIA 2 2013 - Repertuar 15 czerwca – 15 lipca
ul.Strajku Dokerów 5, GDAŃSK - NOWY PORT
Zapowiedź 15 czerwca – 31 sierpnia 2013
 
 
Dni i wieczory stają się coraz cieplejsze w związku z tym w czerwcu szczególnie polecamy  projekcje plenerowe, czyli kino pod rozgwieżdżonym niebem.
 
 kadr z oscarowego filmu  „Cinema Paradiso”
 
W sobotę 15-tego czerwca zapraszamy na legendarny już oscarowy film  „Cinema Paradiso” w reż. Giuseppe Tornatore, obraz ten będący wyrazem miłości do kina zaprezentujemy na ekranie przed budynkiem CEA Łaźnia 2 w ramach projektu Kinomobilizacja. W zaaranżowanej na tę okazję filmowej kawiarence będzie można skosztować kawy i spróbować specjałów przygotowanych przez restaurację „Perła Bałtyku”.W noc Świętojańską kiedy wiosna wita się z kalendarzowym latem  na nabrzeżu Motławy w Nowym Porcie organizujemy trzy nocne projekcje filmowe. Do niemego filmu Charlie Chaplina „Brzdąc”muzykę na żywo wykonywał będzie zespół „Laboratorium Pieśni”, a w dalszej kolejności obejrzymy film „Labirynt Fauna” oraz „Przed Wschodem słońca”. Projekcje są częścią większego projektu „Od zmierzchu do świtu”, w ramach którego odbędzie się slum poetycki, koncert zespołu „Świetliki” oraz live stream zachodu i wschodu słońca.
                                           
Stało się już tradycją, że gości u nas ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL. W czerwcu będziemy mieli okazję spotkać się na dwóch odsłonach prezentacji filmowych z cyklu „All About Freedom Festival  – Wszystko o Wolności" w Kinoporcie . Szczególnej uwadze Państwa polecamy dokumentalny  film „Mundial. Gra o wszystko” w reżyserii Michała Bielawskiego. Spotkanie z reżyserem po filmie poprowadzi dziennikarz „Gazety Wyborczej” Przemysław Gulda.
 
 kadr z dokumentalnego filmu „Mundial. Gra o wszystko”
 
Pod koniec czerwca zapraszamy na wprowadzenie filmowe do egzotycznego , ale uznanego w świecie kina z Korei Południowej. Przegląd związany jest z pobytem rezydencyjnym w CEA  Łaźnia 2 Nowy Port dwóch artystów z Korei Południowej  Youngjin Yoo  oraz Hyunwoo Jung. Będziemy mieli okazję obejrzeć filmy najbardziej znanych reżyserów koreańskich Kim Ki Duka oraz Park Chan Wooka.
Na przełomie czerwca i lipca odbędzie się druga już odsłona projektu „Polska Szkoła Animacji –Fenomen artystyczny”, która poświęcona będzie animacji 3D. Warsztaty realizacji filmu animowanego pod hasłem „Animuj Gdańsk” poprowadzi tradycyjnie już Robert Turło.
W połowie lipca w ramach projektu Kinematograf.pl będziemy gościć w „Kinoporcie” znakomitego polskiego reżysera młodszego pokolenia Leszka Dawida, twórcy głośnego ostatnio obrazu „Jesteś Bogiem”. Po przeglądzie filmów dokumentalnych i fabularnych tego twórcy publiczność będzie miała okazję spotkać się i porozmawiać z reżyserem.
 
 Leszek Dawid
Oczywiście nie zabraknie stałych projekcji wieczornych w kinie „KinoPort”, cyklu Kinopasja oraz chętnie odwiedzanych przez dzieci i rodziców niedzielnych poranków filmowych.
Na wszystkie wydarzenia specjalne i projekcje filmowe bardzo serdecznie zapraszamy.
Do zobaczenia w KinoPorcie!
 
repertuar do pobrania 15.06-14.07.2013
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska