ŁAŹNIA 2 2014 - POLSKA SZKOŁA ANIMACJI - spotkanie i przegląd filmów Darii Kopiec
 
 
 
 
POLSKA SZKOŁA ANIMACJI – FENOMEN ARTYSTYCZNY
Spotkanie i przegląd filmów Darii Kopiec

 
 
 
Data: 25 października 2014
Godzina: 17.30
Miejsce: KinoPort, CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5
wstęp bezpłatny
 
 
W październiku gościem specjalnym Polskiej Szkoły Animacji będzie Daria Kopiec - reżyserka filmowa i teatralna, realizatorka animacji i teledysków. W ramach współpracy z CSW Łaźnia, artystka poprowadzi warsztaty tworzenia filmów animowanych (25-26.10), a także przegląd filmowy, który odbędzie się 25 października o godzinie 17.30 w KinoPorcie. Artystka zaprezentuje m.in. takie filmy jak:
 
– Anunnaki
– Osiem
– Zuzanna
– Rzeki
– Pierwszy raz (zwiastun)
– Bajki z kolekcji Opowieści Pogranicza
– teledyski
 
 
Kadr z filmu animowanego Rzeki.
Film inspirowany jest wierszem Czesława Miłosza pod tym samym tytułem. Reżyseria: Daria Kopiec
 
 
Daria Kopiec
Reżyser filmowy i teatralny, realizator teledysków. Pracuje warsztatowo z młodzieżą i dorosłymi nad realizacjami krótkich etiud w technice animacji stop-motion i pikselacji. Urodzona w 1983 r. W 2003r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim, specjalizacja: Animacja i Filmowe Efekty Specjalne. Laureatka licznych stypendiów naukowych i artystycznych, m.in. Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Prezydenta Miasta Łodzi, a także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w międzynarodowym warsztacie reżyserskim dla profesjonalistów z wąskiej dziedziny teatru lalkowego: „Papier: pomiędzy teatrem, opowieścią i lalką”. Warsztat prowadzony był przez wybitnych twórców z dziedziny teatru z papieru: Alain Lecucq i Narguess Majd.
http://vimeo.com/dariakopiec
 
 
 
 
Polska Szkoła Animacji składa się z cyklicznych spotkań z szeroko pojętą sztuką animowania - jej historią, dokonaniami współczesnymi i różnorodnymi technikami. W ramach wydarzenia organizowane są cykliczne przeglądy filmowe, spotkania autorskie i warsztaty prowadzone przez mistrzów animacji.
 
Podczas każdej edycji zapraszani są twórcy reprezentujący różne szkoły i studia animowania. Artyści, nie tylko prezentują swoją twórczość, ale także prowadzą dwudniowe warsztaty filmowe, podczas których uczestnicy realizują własne projekty.
 
CSW Łaźnia zapewnia profesjonalny sprzęt (m.in. komputery, tablety, cyfrowe kamery poklatkowe), oprogramowanie (m.in. Animator HD oraz Toon Boom Hormony i Animate) oraz pomoc doświadczonych prowadzących – Roberta Turły, Szymona Kaszuby oraz artystów z gdańskiego studia Grupa Smacznego.
 
 
Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska