ŁAŹNIA 2 2013 - ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL w KINOPORCIE
ul.Strajku Dokerów 5, GDAŃSK - NOWY PORT
19.06.2013, godz. 18.00 i 19.15
26.06.2013, godz. 18.00
 
Stało się już tradycją, że gości u nas ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL. W czerwcu będziemy mieli okazję spotkać się na dwóch odsłonach prezentacji filmowych z cyklu „AllAboutFreedomFestival- Wszystko o Wolności w Kinoporcie . Państwa szczególnej uwadze polecamyfilm dokumentalny  „Mundial. Gra o wszystko” w reżyserii Michała Bielawskiego. Po filmie zapraszamy na rozmowę z twórcą, którą poprowadzi dziennikarz „Gazety Wyborczej” Przemysław Gulda.
 
 
PROGRAM
 
_____________Środa19.06.2013
 
Maraton Filmowy- najlepsze filmy AAFF 
Godz. 18.00
KRÓLIK PO BERLIŃSKU
2009 I 52’ I Polska, Niemcy I reż. Bartosz Konopka
 
Godz. 19.15
PRECIOUS
2009 I 110’ I USA I  reż. Lee Daniels
 
_____________Środa26.06.2013 
Godz. 18.00
MUNDIAL. GRA O WSZYSTKO 
2012 I 90’ I Polska I reż. Michał Bielawski
Po pokazie spotkanie z reżyserem-rozmowę poprowadzi Przemysław Gulda 
 
OPISY
 
KRÓLIK PO BERLIŃSKU
2009 I 52’ I Polska, Niemcy I reż. Bartosz Konopka
 
 
Film opowiada o losach pokoleń tysiąca dzikich królików zamkniętych przez 28 lat w strefie śmierci muruberlińskiego. Poprzez początkowe przystosowywanie się do życia w zamknięciu, beztroską egzystencję w króliczym "raju", wreszcie czas "represji" i częściowej "eksterminacji", aż do upadku muru i przystosowania się do nowej rzeczywistości.
 
 
Nagrody i wyróżnienia m.in. :
Nominacja do Oscarów  w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
Nagroda za najlepszydokumentalny film krótkometrażowy na Hot Docs Canadian International Documentary Festival
NagrodaSilver Eye dla najlepszego filmu średniometrażowego na MiędzynarodowymFestiwaluFilmówDokumentalnychw Jihlavie w Czechach
 
 
PRECIOUS
2009 I 110’ I USA I  reż. Lee Daniels
 
 
ClaireecePrecious to szesnastoletnia czarnoskóra analfabetka,  która wraz z matką i patologicznym ojcem mieszka w socjalnej kamienicy w Harlemia. Żyje z zasiłku, jest chorobliwie, a na domiar złego, już po raz drugi zachodzi w ciąże z własnym ojcem. W tej trudnej sytuacji nie znajduje oparcia nawet w matce, która terroryzuje ją na każdym kroku, ograniczając w ten sposób możliwości rozwoju. Dopiero, kiedy pójdzie do specjalnej szkoły dla kobiet w trudnej sytuacji przekona się, że są ludzie, którzy wyciągną do niej pomocna dłoń, nauczycielka, psychoterapeutka, lekarz czy koleżanki z zajęć. Precious, pomimo tragicznej sytuacji, zacznie zmieniać swoje życie.
 
 
Nagrody i wyróżnienia  m.in. 
Oscar dla Mo’Nique za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową 
Oscardla Geoffrey Fletchers za najlepszy scenariusz adoptowany 
Nominacja do Oscarów dla GaboureySidibe w kategoriinajlepsza pierwszoplanowa rola kobieca 
 
 
MUNDIAL. GRA O WSZYSTKO 
2012 I 90’ I Polska I reż. Michał Bielawski
 
 
Dokumentalna opowieść o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w 1982 roku, które śledzimy w retrospekcjach oraz materiałach archiwalnych z różnych perspektyw-zarówno piłkarzy i komentatorów sportowych, jak i internowanych opozycjonistów, a nawet-telewizyjnych cenzorów. Podczas gdy Polska pogrążona jest w stanie wojennym, oczekiwania kibiców oraz władz państwowych wobec zawodników stają się szczególnie ważne. Dopóki trwa Mundial, gra toczy się o wszystko.
 
Nagrody i wyróżnienia  m.in. 
Wyróżnienie na Planet+ Doc Film Festival 2013
 
Filmy Królik po berlińsku, Precious oraz Mundial. Gra o wszystko prezentowane są w ramach cyklu All About Freedom Festival. Wszystko o wolności gościnnie. Cykl prezentuje filmy powstałe z udziałem Europejskiego Centrum Solidarności, mówiące o wolności we współczesnej Polsce, a także najciekawsze filmy z poprzednich edycji festiwalu. 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska