ŁAŹNIA 2 2014 - VHS HELL LIVE w KinoPorcie
 
14 listopada o godzinie 19:00 Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 oraz ekipa legendarnego VHS HELL zapraszają trójmiejskich wielbicieli filmowego szaleństwa na pokaz specjalny filmów klasy B! Piątkowy seans w Nowym Porcie to kolejny z cyklu projekcji, podczas których ścieżki dialogowe (i nie tylko) wyświetlanych filmów będą czytane na żywo przez specjalnie na tę okazję zaproszonych lektorów. Oczywiście jak zwykle możecie spodziewać się niedorzeczności, gołych biustów (i to jakich!) oraz kiepskich eksplozji.
 
 
KINOPORT
Centrum Edukacji Artystycznej "Łaźnia 2"
ul. Strajku Dokerów 5
80-544 Gdańsk - Nowy Port

 
14 listopada 
Godz. 19:00
Sala wystawiennicza
Wstęp bezpłatny
 
 

PROGRAM
 
Deadly Weapons
1974 | 75' | USA | reż. Doris Wishman 

Legendarna seksploatacja, w której główne role zagrali Harry Reems ("Głębokie gardło") oraz nasza rodaczka Chesty Morgan. Zdesperowana żona gangstera zabitego przez swoich kumpli rusza w pościg, aby pomścić ukochanego. W wykańczaniu zbirów posługuje się śmiercionośną bronią - monstrualnym biustem w rozmiarze... Q (185,2 cm)!
Parę słów o bohaterce wieczoru. Chesty Morgan naprawdę nazywa się Liliana Wilczkowski i przyszła na świat w 1937 roku niedaleko Warszawy. Cudem ocalała z Holocaustu została wysłana do Izraela, a stamtąd trafiła do Stanów Zjednoczonych. Wystąpiła w czterech filmach, w tym "Casanovie" Federico Felliniego. Warto wspomnieć, że w 1988 roku jej piersi trafiły do "Księgi rekordów Guinnessa" jako największy naturalny biust należący do aktorki filmowej.
 
 

Korkusuz (aka Turkish Rambo aka Rampage)
1986 | 73' | Turcja | reż. Çetin İnanç
 
Kultowy film w reżyserii Çetina İnança, twórcy innego przeboju wszech czasów - "Dünyayi Kurtaran Adamę", znanego bardziej jako "Tureckie gwiezdne wojny". "Korkusuz" to również bezczelna i tak samo niedorzeczna podróbka amerykańskiego hitu, garściami czerpiąca z "Rambo 2" George'a P. Cosmatosa. W roli nieustraszonego komandosa, uzbrojonego w bazukę, nóż i kebab, turecki kulturysta Serdar Kebabcilar.
 
 

LEKTORZY

Piotr Czeszewski - posiadacz jedwabistego głosu i 1. tenor Chóru Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Prywatnie wielki miłośnik kotów i kobiet.
Łukasz Kowalczuk - z wykształcenia nauczyciel, z zawodu grafik, z zamiłowania twórca komiksów (średni scenarzysta, słaby rysownik). W 2013 roku nakładem wydawnictwa Centrala ukazała się jego książka o nieodżałowanym TM-Semic. Twórca bloga rysunkowego „Nienawidzę ludzi”.
 
Deadly Weapons | 1974 | 75' | USA | reż. Doris Wishman 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska