ŁAŹNIA 2 2013 - KINOMOBILIZACJA
15.06.2013, godz. 22.00 
ul.Strajku Dokerów 5, GDAŃSK - NOWY PORT
 
W sobotę 15-tego czerwca zapraszamy na legendarny już oscarowy film  „CinemaParadiso” w reżyserii Giuseppe Tornatore z muzyką Ennio Morricone, obraz będący wyrazem miłości do kina zaprezentujemy na ekranie przed budynkiem CEA Łaźnia 2. W zaaranżowanej na tę okazję filmowej kawiarence będzie można skosztować kawy i spróbować specjałów przygotowanych przez restaurację „Perła Bałtyku”.
Kinomobilizacja to projekt filmowy realizowany przez wiele instytucji i podmiotów kulturalnych działających na terenie Gdańska, zainspirowanych ideą „kina dla mas”. 
Program tegorocznej edycji zakłada organizację w ciągu jednego dnia (15 czerwca 2013 r.) 20 plenerowych i klubowych pokazów filmowych w 20 różnych lokalizacjach na terenie Gdańska. Wszystkie seanse zaczną się po zmierzchu o tej samej godzinie, czyli 22:00. Na każdy seans złoży się jeden film krótkometrażowy i jeden film fabularny. 
 
 
Sobota 15.06.2013
Godz.22.00
 
CINEMA PARADISO
1988 I 123’ I Francja, Włochy I reż. Giuseppe Tornatore
 
CinemaParadiso opowiada historię znanego włoskiego reżysera Salvatore (Jacques Perrin), który po latach powraca pamięcią do czasów dzieciństwa spędzonego w małym sycylijskim miasteczku. Cały świat zaaferowany jest wydarzeniami politycznymi po II wojnie światowej, jednak tutaj, w prowincjonalnym miasteczku, ludzie żyją swoimi sprawami, a ich jedyną rozrywką są filmy wyświetlane w kinie parafialnym "Paradiso". Toto (SalvatoreCascio), jak nazywają w mieście małego Salvatore, przyjaźni się z miejscowym kinowym operatorem Alfredo (Philippe Noiret), który wprowadza chłopca w magiczny świat ruchomych obrazków. Toto dzień po dniu spędza w ciemnej kinowej sali, chłonąc pojawiające się na ekranie obrazy i marząc o samodzielnym robieniu filmów. Kino staje się także dla niego źródłem pierwszych miłosnych doświadczeń. Oto pojawia się Elena (Agnese Nano), najpiękniejsza dziewczyna w miasteczku, w której zapatrzony w filmowe romanse Toto szaleńczo się zakochuje.
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska