ŁAŹNIA 2 2015 - REPERTUAR FILMOWY | MARZEC
W marcu w programie KinoPortu szczególnie chcielibyśmy polecić Państwa uwadze wydarzenia zaplanowane między 19 a 21 marca, kiedy to odbędzie się przegląd belgijskich filmów prezentowanych w lutym podczas ósmej edycji festiwalu Ciné Privé w Gandawie. Filmom z festiwalu Ciné Privé towarzyszyć będą projekcje najlepszych filmów krótkometrażowych i animowanych ze Studia Munka. Zachęcamy również do zapoznania się z tegoroczną ofertą festiwalu Short Waves i do uczestnictwa w konkursowym pokazie najlepszych polskich filmów krótkometrażowych nominowanych do nagrody Grand Prix podczas 7. edycji poznańskiego festiwalu. 
 
Szczegółowe informacje o repertuarze
Przypominamy, że dla Państwa wygody uruchomiliśmy serwis umożliwiający zakup biletów kinowych online (sprzedaż biletów na wybrany seans kończy się 24 godziny przed projekcją).
 
 
 
 
CINÉ PRIVÉ W GDAŃSKU | 19 - 21 marca 2015

W dniach 19-21 marca w ramach Tygodnia Flamandzkiego w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia zostanie zaprezentowany wybór filmów, które znalazły się w programie tegorocznej edycji festiwalu  Ciné Privé, odbywającego się w Gandawie. Podczas trzydniowego przeglądu będzie można zapoznać się z  najlepszymi fabularnymi, dokumentalnymi oraz krótkometrażowymi filmami belgijskimi. Filmom z Festiwalu Ciné Privé towarzyszyć będą projekcje najlepszych filmów krótkometrażowych i animowanych ze Studia Munka oraz pokaz najlepszych filmów nominowanych do nagrody Grand Prix podczas 7. edycji Short Waves Festival.  Prócz projekcji filmowych odbywających się w różnych przestrzeniach budynku Łaźni, w bliskiej okolicy instytucji przygotowane zostaną także instalacje artystyczne.
 
Wstęp wolny
 
PROGRAM
 
 
DRIFT | 2014 | 83’ | Belgia | reż. Benny Vandendriessche
 
 
 
STUDIO MUNKA - POLSKIE DEBIUTY 2014 | 20 - 21 marca 2015
 
Filmy, które zaprezentujemy powstały w Studio Munka i zostały wybrane z wydawnictwa filmowego "Polskie Debiuty 2014". Wybrane przez nas fabuły krótkometrażowe reprezentują wysoki poziom pod każdym względem: wizualnym, reżyserskim, scenariuszowym i aktorskim. W tej krótkiej, bo zaledwie trzydziestominutowej formie filmowej młodzi reżyserzy i autorzy zdjęć filmowych potrafili zawrzeć naprawdę frapujące historie. Przede wszystkim mamy tutaj dość szeroki przegląd spraw dotyczących młodego pokolenia podanej w różnych gatunkach filmowych. Komedię reprezentują filmy: „Pogrzebiny” w reż. Wojciecha Stupnickiego, „Naturalni” w reż. Kristoffera Rusa, w jakimś stopniu także „Ojcze masz” w reż. Kacpra Lisowskiego. Na półce z napisem triller można by położyć filmy: intensywne , klaustrofobiczne „Gry” w reż. Macieja Marczewskiego oraz oniryczny, tajemniczy i lekko psychodeliczny „Dom na końcu drogi” w reż. Wojciecha Kasperskiego. Wyrazistym znakiem większości wybranych tutaj filmów są świetne kreacje aktorskie – zarówno aktorów młodszego pokolenia jak Julia Kijowska i Marcin Bosak którzy w „Grach” stworzyli niesamowicie intensywne postacie dwojga ludzi zamkniętych w przestrzeni windy. Jak i aktorów już dłużej działających na polskim rynku sztuki filmowej – trzeba w tym miejscu wspomnieć kreację Maji Ostaszewskiej i Roberta Gonery w „Domu na końcu drogi”, Arkadiusza Jakubika w bezpretensjonalnie i interesująco  zrealizowanym filmie „Ojcze masz” czy Andrzeja Chyry w filmie „Psubrat” Marii Zbąskiej.
 
Wstęp wolny
 
DOM NA KOŃCU DROGI/LAST HOUSE ON THE ROAD | 2013 l 25’ l Polska l reż. Wojciech Kasperski
 
 
 
SHORT WAVES GRAND PRIX TOUR 2015 | 21 marca, godz. 19.00
 
SHORT WAVES FESTIVAL to największy multilokacyjny festiwal kina krótkometrażowego w Polsce. Jego zasięg obejmuje obecnie ponad 70 miast w kraju, Europie, a także poza granicami kontynentu.
SHORT WAVES GRAND PRIX 2015 to 7 najlepszych polskich filmów krótkometrażowych, wybranych spośród niemal 280 zgłoszonych tytułów. Zachęcamy do zapoznania się z najciekawszymi i zarazem najnowszymi polskimi dziełami filmu krótkometrażowego.
 
Wstęp wolny
 
NIEBIESKI POKÓJ/A BLUE ROOM | 2014 | 14’26’’ | Animacja | reż. Tomasz Siwiński
 
 
 
 
KINO RODZINNE | 1 - 29 marca 2015, godz. 13.30
 
To cykl niedzielnych seansów dedykowanych dzieciom oraz ich rodzicom. W marcu najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć filmy: "Niesforny Bram" oraz "Nocturna".
 
 
 
 
 
 
 
Kino "KinoPort"
Centrum Edukacji Arrtystycznej Łaźnia 2
ul. Strajku Dokerów 5
80-544 Gdańsk - Nowy Port

Kontakt:
Mail: kinoport@laznia.pl
Tel. (+48 58) 5000 235
Kasa: (+48 58) 5000 232

Kurator kina "KinoPort": Jacek Wachulewicz | j.wachulewicz@laznia.pl
PR i promocja, Konsultacja programowa: Joanna Dobrowolska | j.dobrowolska@laznia.pl
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska