ŁAŹNIA 2 2015 - VHS Hell Live | 24 kwietnia, godz. 19.00
24 kwietnia o godzinie 19.00 Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 oraz ekipa legendarnego VHS HELL zapraszają trójmiejskich wielbicieli filmowego szaleństwa na pokaz specjalny filmów klasy B.
Piątkowy seans w Nowym Porcie to kolejny z cyklu projekcji, podczas których ścieżki dialogowe (i nie tylko) wyświetlanych filmów będą czytane na żywo przez specjalnie na tę okazję zaproszonych lektorów. Oczywiście jak zwykle możecie spodziewać się niedorzeczności, nagich biustów oraz kiepskich eksplozji.
 
24 kwietnia o godzinie 19.00
Sala wystawiennicza
Wstęp bezpłatny
 

Program:

Om Namah Shivaya
1997 | 50' | reż. Dheeraj Kumar
 
 
 

Hinduskie uniwersum bogów i demonów to miejsce, gdzie wszyscy żyją w idealnej harmonii. Śpiewają, śmieją się i wesoło potrząsają gumowymi kończynami. Radosną atmosferę usilnie próbuje zepsuć pewien wąsaty huncwot, który swoim zachowaniem koniecznie chce zakłócić atmosferę sielanki. Czy mu się to uda? Czy okrutne wąsy zawładną mityczną krainą? Zobacz ekranizację największej bitwy w hinduskiej mitologii. Pałki! Kastety! Strzały z łuku! „Om Namah Shivaya” to szalenie popularna w latach 90. indyjska opera mydlana. Podczas VHS-owego seansu zaprezentujemy wersję skróconą, ekstrakt zawierający najbardziej efektowne sceny. Powód? Dość powiedzieć, że cała seria składa się z czternastu przydługich części!
 
Lektorzy:
Mateusz Gołębiowski - legendarny człowiek-suchar, członek VHS HELL,  kolekcjoner gier wideo i autor bloga Pikselki wstydu. Ciągle coś pije. RELEASE THE KRAKEN!
Piotr Czeszewski - Mistyk, meloman i wielki przyjaciel lasu. W wolnych chwilach marzy o byciu księgowym. Prywatnie nieśmiały jak stado krów.
 
 

For Your Height Only
1981 | 88' | Filipiny | reż. Eddie Nicart
 
 

A gdyby Agent Jej Królewskiej Mości był chutliwym, filipińskim karłem? Odpowiedzi na to, i wiele innych pytań, które na pewno pojawią się podczas seansu, udzieli obskurna komedia akcji w reżyserii Eddiego Nicarta. W rolę Agenta 00 wcielił się Weng Weng (właściwie Ernesto de la Cruz), mierzący zaledwie 83 cm gwiazdor, mistrz sztuk walki i Honorowy Agent Specjalny Filipin.

Lektor:
Maciej Minikowicz (ur. 1.06.1990) - gitarzysta, wokalista i kompozytor. Założyciel zespołów muzycznych The Sunlit Earth i Little Lava.
 
 
 
 
Autorem plakatu jest autorem jest Alek „Lis Kula” Morawski.
Alek urodził się w Oakland, Kalifornii w 1988 r. Jest absolwentem California College of the Arts na wydziale ilustracji. Jego styl czerpie z estetyki słowiańskich kreskówek i dobranocek emitowanych w latach 90., którymi fascynuje się do dzisiaj. Często porusza się w obrębie natłoku detali i rozbudowanych kompozycji, w których ukrywa swoje narracje. Współpracował z markami takimi, jak: Converse, 20th Century Fox, Levi's, a jego prace można było zobaczyć min. w Juxtapoz, Vice, Tygodniku Powszechnym, Aktiviście, Piana, Passion Magazine. Bardzo lubi zwierzątka.
www: http://cargocollective.com/alekmorawski
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska