ŁAŹNIA 2 2015 - WĘDRÓWKA NA ZACHÓD | POKAZY SPECJALNE + ZAJĘCIA MINDFULNESS | 29-30 KWIETNIA
W dniach 29 (śr) i 30 (czw) kwietnia serdecznie zapraszamy na premierowe pokazy wyjątkowego filmu "Wędrówka na Zachód", którym towarzyszyć będą zajęcia poświęcone, takim umiejętnościom jak świadoma samoobserwacja i skupianie uwagi na doznaniach, myślach oraz emocjach bieżącej chwili.
 
 
29 kwietnia, środa, godz. 18:00 | KinoPort

WĘDRÓWKA NA ZACHÓD
2014 | 56’ | Francja, Tajwan | reż. Tsai Ming-Liang
 
Zajęcia mindfulness po projekcji filmu poprowadzi Jarosław Chybicki, certyfikowany nauczyciel Polskiego Towarzystwa Mindfulness. (www.mindfulness.com.pl, http://www.klinikastresu.com.pl/ )

Czas trwania zajęć: 30 minut
Bilety:

15 zł - Normalny
12 zł - Ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej, studenckiej lub Karty do Kultury
8 zł - Dla mieszkańców Nowego Portu
8 zł - Dla seniorów
 
 
30 kwietnia, czwartek, godz. 20:00 | KinoPort

WĘDRÓWKA NA ZACHÓD
2014 | 56’ | Francja, Tajwan | reż. Tsai Ming-Liang
 
Zajęcia mindfulness po projekcji filmu poprowadzi Ewa Kaian Kochanowska, certyfikowany nauczyciel Polskiego Towarzystwa Mindfulness. (www.mindfulness.com.pl, http://www.klinikastresu.com.pl/)

Czas trwania zajęć: 30 minut
Bilety:
10 zł - Na seanse w czwartki
8 zł - Dla mieszkańców Nowego Portu
8 zł - Dla seniorów
 
 
Opis filmu:
 
PREMIERA
WĘDRÓWKA NA ZACHÓD

2014 | 56’ | Francja, Tajwan | reż. Tsai Ming-liang
 
 
 
Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które – czymś zaintrygowane – zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości. „Wędrówka na Zachód” w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming Lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. „Wędrówka na Zachód” to film, który nas wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju.
(opis dystrybutora)
 
 
 
Zwiastun filmu:
 
 
 
 
 
 
 

Polskie Towarzystwo Mindfulness zrzesza osoby, które zainteresowane są
rozwijaniem i propagowaniem teorii i praktyki mindfulness (uważnej
obecności) w swoim własnym życiu, w relacjach z innymi oraz w pracy
zawodowej. Towarzystwo skupia przede wszystkim osoby zajmujące się
profesjonalnie leczeniem i pomaganiem - zwłaszcza w obszarze zdrowia
psychicznego, a także wszystkich innych, którym bliskie są idee i metody,
które określa się jako mindfulness.
 
 
Prowadzący:

EWA KAIAN KOCHANOWSKA
Nauczycielka Metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności - Mindfulness, certyfikowana przez Institute for Mindfulness-Based Approaches. Prowadzi kursy redukcji stresu, warsztaty uważności oraz mindful jogi. Jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Twórczyni projektu i założycielka Kliniki Stresu – ośrodka edukacji prozdrowotnej i aktywnego uczenia się jak wykorzystywać własne zasoby do poprawy zdrowia i samopoczucia. Autorka publikacji z zakresu zastosowania Mindfulness w edukacji. Od kilkunastu lat praktykuje zen pod kierunkiem mistrza Jakusho Kwonga.
 

JAROSŁAW CHYBICKI - Konsultant, trener, coach biznesowy.
Z wykształcenia psycholog. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech czy Rosji. Zrealizował wiele setek godzin szkoleń z zakresu rozwoju kompetencji miękkich. Kierował i realizował wiele projektów z zakresu podnoszenia efektywności polityki personalnej. Wykładał między innymi na: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechnice Gdańskiej, SWPS, Uniwersytecie Gdańskim. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Developmental Framework we współpraqcy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Aktywista społeczny, członek dwóch stowarzyszeń koncentrujących się na rozwoju osobistym i zawodowym. Prywatnie pasjonat fotografii. Mnich zen.
 
 
 
------------------
Informacja dystrybutora o wydarzeniu:
http://gutekfilm.pl/24-26-kwietnia-wyjatkowy-weekend-medytacji-w-polskich-kinach-projekcje-wedrowki-na-zachod-polaczone-z-zajeciami-inspirowanymi-tematyka-filmu/
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska