ŁAŹNIA 2 2015 - Spotkanie z Aïlien Reyns i prezentacja projektu filmowego
Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu z Aïlien Reyns - rezydentką Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, podczas którego artystka zaprezentuje projekt filmowy "Are you there?", powstający podczas ostatnich trzech miesięcy jej pobytu w Gdańsku.
 
Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia (wt) o godzinie 19.00 w KinoPorcie.
Wstęp wolny
 
 
 
 
Aïlien Reyns jest belgijską artystką audiowizualną, która w swych pracach stara się łączyć formę filmu dokumentalnego z eksperymentalnym. W jej dorobku można odnaleźć zarówno portrety filmowe, jak i instalacje audiowizualne, zaś tematyka filmów zazwyczaj skoncentrowana jest wokół zagadnień socjologiczno-historycznych determinujących sytuację, w jakiej znajdują się portretowani przez reżyserkę ludzie. 
 
 
 
Opis projektu:
 
"Are you there?"
Film Aïlien Reyns realizowany przy wsparciu Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia i Circa
 
Celem "Are you there?" jest zbadanie, w jaki sposób media społecznościowe u(nie)możliwiają kontakt z rodziną osobom przebywającym za granicą w celach zarobkowych. W filmie poruszone są kwestie związane ze sposobami zniekształcania i transformowania postrzegania osób, z którymi komunikujemy się za pomocą np. Skype'a. Innym istotnym zagadnienieniem interesującym reżyserkę jest próba odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zmienia się relacja, uczucia i zażyłość między rozdzielonymi członkami rodziny, którzy podtrzymują kontakt za pomocą cyfrowych środków komunkacji.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska