ŁAŹNIA 2 2015 - REPERTUAR FILMOWY | MAJ
Europejska Noc Muzeów 2015, Future Shorts Spring Season 2015, Oscar® Nominated Short Films 2015, KinoPasja czy KinoPort Dzieciom to tylko wybrane wydarzenia, na które będziemy mieli przyjemność zaprosić Państwa w maju.  W nowym repertuarze nie zabraknie atrakcji dla nikogo. Mamy dobrą wiadomość dla wielbicieli dobrych dokumentów – w maju swoje premiery w KinoPorcie będą miały filmy: „Badjao. Duchy z morza” w reż. Elizy Kubarskiej, „Citizenfour” Laury Poitras, a także dla miłośników klasyki – wystawie „Nearly Human” towarzyszyć będzie projekcja wybitnego a zarazem flagowego dla ekspresjonizmu niemieckiego dzieła, jakim jest „Metropolis” Fritza Langa. Do repertuaru po krótkiej przerwie powraca cykl KinoPasja – tym razem przyjrzymy się wraz z Prof. Krzysztofem Kornackim twórczości Wojciecha Smarzowskiego przez pryzmat jednego z najważniejszych (jeśli nie najważniejszego) w jego dorobku filmu, czyli „Domu złego”.  Ponadto jak co miesiąc zapraszamy na niedzielne Kino Rodzinne.
 
 
Szczegółowe informacje o repertuarze w pliku pdf
Przypominamy, że dla Państwa wygody uruchomiliśmy serwis umożliwiający zakup biletów kinowych online (sprzedaż biletów na wybrany seans kończy się 24 godziny przed projekcją).
 
 
Spotkanie z Adamem Wyrwasem i Markiem Skrobeckim | 9 maja 2015, godz. 17.30 | Wstęp wolny
 
W sobotę, po warsztatach animacji lalkowej, odbędzie się spotkanie autorskie z Adamem Wyrwasem i Markiem Skrobeckim. Artyści opowiedzą o specyfice pracy animatora i reżysera, a także zaprezentują filmy animowane, które współtworzyli, m.in. nagrodzonego Oscarem w 2008 roku Piotrusia i wilka.
 
 
 
 
Europejska Noc Muzeów 2015 | 16 maja 2015, godz. 20.30

Zapraszamy do KinoPortu na projekcje specjalne, które odbędą się 16 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów 2015. O godzinie 20.30 zaprezentujemy krótkometrażowy film dokumentalny „Forever Young” nagrodzony podczas 6. edycji Festiwalu IN OUT, natomiast o 21.00 rozpocznie się pokaz filmu dokumentalnego „Uciekinier z Nowego Jorku”.
 
 
 
 
 
Short Films | 17 maja 2015, g. 17.00
 
Zapraszamy na przegląd najlepszych filmów krótkometrażowych, na który złoży się wybór filmów prezentowanych w ramach wiosennej odsłony Festiwalu Future Shorts - Future Shorts Spring Season 2015 i filmów krótkometrażowych nominowanych do Oscara w 2015 roku - Oscar® Nominated Short Films 2015.
 
Future Shorts Spring Season 2015
 
Gotowi na wiosnę? Future Shorts powraca w nowej odsłonie. Kwietniowy zestaw składa się z 7 ekscytujących produkcji z całego świata, których różnorodność może przyprawić o wiosenny zawrót głowy. Wśród prezentowanych tytułów znajdują się fabuły, animacje i teledyski, pokazywane i nagradzane na wielu prestiżowych festiwalach filmowych. Pierwszoplanową rolę w Spring Season odgrywają tym razem wielowymiarowe relacje międzyludzkie. Zapraszamy do spotkania na prawdę nietypowych duetów. Pokażemy, ile może znaczyć przyjaźń, a ile niewinne zakochanie. Przyjrzymy się emocjonalnym dylematom przekraczającym granice wieku. Będziemy śmiać się i płakać, rozwiewać powszechne egzystencjalne lęki, a przede wszystkim – dobrze się bawić.
 
 
 
Oscar® Nominated Short Films 2015
 
Oscary, nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej to zjawisko, które w filmowym świecie wywołuje zawsze największe emocje. Co roku, kiedy w zimny styczniowy dzień ogłaszane są nominacje do tej prestiżowej złotej statuetki, wszyscy kinomaniacy z błyszczącymi oczami komentują finałowe piątki wybrane w poszczególnych filmowych kategoriach. Zwycięzca w każdym zestawieniu jest tylko jeden, lecz zawsze jest to wybór niezwykle trudny, wszystkie nominowane filmy reprezentują bowiem najwyższy światowy poziom. Z dumą prezentujemy widzom doborową selekcję, jaką w 2015 roku Akademia wybrała w kategorii "Najlepszy krótkometrażowy film aktorski".
 
 
KinoPasja | 26 maja 2015, g. 18.00
 
Seria projekcji filmowych połączonych z dyskusją prowadzoną przez najlepszych trójmiejskich filmoznawców. W tym miesiącu w ramach KinoPasji zapraszamy na "Dom zły" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego - film nagrodzony między innymi na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za Najlepszą rezyserię, Najlepszy scenariusz i Najlepszy montaż.
Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi prof. UG, Krzysztof Kornacki.
 
 
 
 
Kino Rodzinne | 17 i 24 maja 2015, g. 14.00
 
To cykl niedzielnych seansów dedykowanych dzieciom oraz ich rodzicom. W maju młodych widzów wraz z rodzicami zapraszamy na filmy: "Nocturna" (17 maja o godzinie 14.00) i "Svein i szczur" (24 maja 2015 o godzinei 14.00).
 
 
 
 
KinoPort Dzieciom | 31 maja, g. 12.00 i 14.00
 
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zapraszamy naszych młodych widzów na bezpłatne seanse "Nocturny" (g. 12.00) i "Króla Lwa" (g. 14.00), które odbędą się w niedzielę ostatniego dnia maja.
Wstęp wolny
 
 
 
 
 
 
 

Partnerzy:
 
 
Kino "KinoPort"
Centrum Edukacji Arrtystycznej Łaźnia 2
ul. Strajku Dokerów 5
80-544 Gdańsk - Nowy Port

Kontakt:
Mail: kinoport@laznia.pl
Tel. (+48 58) 5000 235
Kasa: (+48 58) 5000 232
 
Kurator kina "KinoPort": Jacek Wachulewicz | j.wachulewicz@laznia.pl
PR i promocja, Konsultacja programowa: Joanna Dobrowolska | j.dobrowolska@laznia.pl
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska