ŁAŹNIA 2 2015 - KinoPasja | Dom zły
We wtorek 26 maja o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejną odsłonę KinoPasji – cyklu, w którym prezentujemy najważniejsze dzieła współczesnej kinematografii i zachęcamy do dyskusji na ich temat z najlepszymi trójmiejskimi filmoznawcami. W tym miesiącu zaprezentujemy "Dom zły" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego - film nagrodzony między innymi na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za Najlepszą reżyserię, Najlepszy scenariusz i Najlepszy montaż.
 
 
26 maja 2015
Godz. 18:00
Wstęp: 8 zł / 0 zł - studenci i uczniowie

Wprowadzenie oraz dyskusję po filmie poprowadzi prof. UG Krzysztof Kornacki
 
 
 
 
 
 
DOM ZŁY
2009 | 106’ | Polska | reż. Wojciech Smarzowski
Polska Akademia Filmowa – Orzeł za Najlepszą reżyserię, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy montaż
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Złoty Lew za Najlepszą reżyserię,  Najlepszy scenariusz, Najlepszy montaż
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage – Srebrna Żaba dla Najlepszego operatora
Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy – Nagroda Publiczności

Pewnej deszczowej nocy Edward Środoń (Arkadiusz Jakubik) pojawia się przypadkowo w domu małżeństwa Dziabasów (Kinga Preis i Marian Dziędziel). Początkowa nieufność gospodarzy ustępuje miejsca tradycyjnej polskiej gościnności. Przybysz nie przypuszcza nawet, jak bardzo to spotkanie odmieni jego życie. Po kilku latach, w tym samym domu ekipa śledcza rozpoczyna dochodzenie. W progu ponownie staje Edward Środoń. Tym razem jego wizyta nie jest przypadkowa – ma pomóc w rekonstrukcji tajemniczych zdarzeń sprzed czterech lat. Prowadzący śledztwo porucznik Mróz (Bartłomiej Topa) odkrywa, że rozwiązanie zagadki może być niebezpieczne nie tylko dla podejrzanego. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Porucznik zostanie wciągnięty w niebezpieczną grę, której stawką jest odkrycie przerażającej prawdy, na ujawnieniu której nie wszystkim jednak zależy. Prawda? Nie ma takiej… (opis dystrybutora)
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska