ŁAŹNIA 2 2015 - Usłyszeć obraz - audiodeskrypcja po studencku
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 - Centrum Edukacji Artystycznej
ul. Strajku Dokerów 5 
Gdańsk - NOWY PORT
 
 
1 lipca 2015, godz. 18.00
Wstęp wolny
 
Czy osoby niewidome i niedowidzące oglądają filmy? Dlaczego by nie? Sześcioro studentów translatoryki z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego postanowiło przełożyć język obrazu filmowego na język audiodeskrypcji dla osób niewidzących i niedowidzących, by zaprosić je oraz ich widzących przyjaciół na wspólne wyjście do kina.
 
1 lipca o godzinie 18:00 w KinoPorcie odbędzie się projekcja krótkich materiałów filmowych odzwierciedlających zainteresowania studentów-audiodeskryptorów. Będzie to zatem wieczór z programem przyrodniczym, podróżniczym i komediowym, animacjami filmowymi oraz intrygującym filmem o sięganiu po to, co pozornie niemożliwe. Oprócz malowania słowem studenci chętnie podzielą się wrażeniami z pracy nad audiodeskrypcją (realizowanej z wykorzystaniem oksfordzkiego tutoringu akademickiego w ramach projektu "W trosce o jakość w ilości (IQ)") oraz zapytają zgromadzonych o wrażenia z projekcji.
 
Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby doświadczyć wspólnego uchem oglądania. Jeśli spodoba się Państwu taka forma odbioru sztuki, kto wie, może w niedalekiej przyszłości młodzi audiodeskryptorzy opiszą dla Państwa kolejne filmy lub wystawy sztuki...
 
UWAGA: prezentowane filmy nie mają napisów.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska