ŁAŹNIA 2 2015 - KINO RODZINNE | Lipiec
Kino Rodzinne to cykl niedzielnych seansów dedykowanych najmłodszym widzom oraz ich rodzicom.
Bilety w cenie 10 zł (1 bilet przeznaczony jest dla rodzica i maksymalnie trojga dzieci) można nabyć w kasie kina (płatność jedynie gotówką) lub poprzez stronę internetową: http://laznia.pl/biletyonline.html
W lipcu zapraszamy na filmy „Zestaw norweski”, „Dzieci z Bullerbyn”, "Nowe przygody dzieci z Bullerbyn", "Piorun".
 
 
Kino Rodzinne
5 - 26 lipca 2015, godz. 16.00
KINOPORT

Centrum Edukacji Artystycznej ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk - NOWY PORT
 
 
PROGRAM:
 
5 lipca 2015, godz. 16.00 - "Zestaw norweski"
12 lipca 2015, godz. 16.00 - "Dzieci z Bullerbyn"
19 lipca 2015, godz. 16.00 - "Nowe przygody dzieci z Bullerbyn"
26 lipca 2015, godz. 16.00 - "Piorun"
 
 
OPISY FILMÓW:
 
DZIECI Z BULLERBYN
1986 | 91’ | Szwecja, Włochy | reż. Lasse Hallström
 
Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn – najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie stworzonej przez wybitną autorkę powieści dla dzieci – Astrid Lindgren.
 
 
NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN
1987 | 95’ | Szwecja | reż. Lasse Hallström

Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok.
 
 
PIORUN
2008 | 97’ | USA | reż. Chris Williams, Byron Howard
Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej – nominacja do Oscara za Najlepszy długometrażowy film animowany
 
Piorun jest gwiazdą Hollywood – psim aktorem, który wciela się w postać superbohatera. Jego zadaniem jest obrona jego ukochanej pani – dziewczynki o imieniu Penny. Niestety Piorun nie ma pojęcia, że tak naprawdę nie posiada magicznych mocy, a widowisko telewizyjne to nie życie. Prawdziwe jest jednak jego ogromne przywiązanie do Penny. Gdy więc przypadkowo trafia do Nowego Jorku, tak bardzo za nią tęskni, że bez wahania postanawia ją odnaleźć. Z dwójką kompanów - bezdomną kotką Marleną i uzależnionym od telewizji chomikiem Atyllą, dla którego jest uwielbianym idolem z ekranu, przemierzy cały kraj poszukując swojej pani. W drodze odkryje także to, że aby być prawdziwym bohaterem wcale nie potrzeba cudownych mocy, ani magii.
 
 
ZESTAW NORWESKI (52’)
Zestaw norweskich filmów krótkometrażowych dla dzieci, na który składają się: „Baluba Runa”, „Grzeczna”, „Pewnego razu w kaloszach”, „Bendik i potwór”, „Iver”.
 
 
 
 
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska