ŁAŹNIA 2 2015 - KINOPORT DZIECIOM | Sierpień
Podczas letnich wakacji zapraszamy do KinoPortu młodzież w wieku szkolnym i przedszkolnym na bezpłatne seanse filmowe, odbywające się w każdy piątek o godzinie 10.30. Podczas tych przedpołudniowych spotkań zaprezentujemy naszym młodym widzom zarówno klasykę polskiego filmu animowanego, jak i całkiem nowe produkcje kina dziecięcego.
 
Wstęp wolny
Zachęcamy do przesyłania rezerwacji na adres: rezerwacje_kino@laznia.pl
Prosimy o uznawanie rezerwacji za obowiązujące po otrzymaniu wiadomości z potwierdzeniem.
 
KinoPort Dzieciom
7 - 28 sierpnia 2015, godz. 10.30
KINOPORT
Centrum Edukacji Artystycznej ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk - NOWY PORT
 
 
 
 
Program:
 
07 sierpnia 2015, godz. 10.30 – „Wilcze dzieci” (Film z napisami)
14 sierpnia 2015, godz. 10.30 – „Trzech zbójców”
21 sierpnia 2015, godz. 10.30 – „Antboy”
28 sierpnia 2015, godz. 10.30 – „Królowa śniegu”
 
 
 
Opisy filmów:
 
WILCZE DZIECI*
2012 |  117’ | Japonia | reż. Mamoru Hosoda
Japońska Akademia Filmowa – nagroda za Najlepszy film animowany
 
„Wilcze dzieci” – opowieść o matce chłopca i dziewczynki okazjonalnie przemieniających się w wilki nieprzypadkowo została nagrodzona noblem japońskiej animacji w 2012 roku. Z kontynentalnego rozumienia mitu o człowieku-wilku reżyser Mamoru Hosoda bierze tylko metaforę dojrzewania. Ame i Yuki muszą określić własną tożsamość w plenerze japońskiej wsi namalowanej monetowską kreską znaną z większość produkcji Studia Ghibli. Mit o Likaonie jest im obcy, nikt nie testuje tu wszechwiedzy bogów, mordując przypadkowych gości. Za to Hosoda posiłkuje się nieznaną Europejczykom tradycją, w której chłopi składają ofiary wilkom strzegących ich plonów przed jeleniami i dzikami. W takiej symbolice następca Miyazakiego z czułością kreśli charaktery bohaterów, tworząc znajomą wszystkim, uniwersalną postać samotnej matki: zabieganej, troskliwej i drżącej o los swoich małych pociech.
 
*FILM Z NAPISAMI
 
 
 
TRZECH ZBÓJCÓW
2007 | 65’ | Niemcy | reż. Hayo Freitag
 
Film Hayo Freitag to  pierwsza pełnometrażowa adaptacja utworu autora i ilustratora Tomiego  Ungera, laureata prestiżowej nagrody „Hans Christian Andersen  Award”. Opublikowana w 1961 roku i przetłumaczona na 18 języków książka  Ungera „Trzech zbójców” wprowadza widza w tajemniczy świat gotyckich baśni. Jej bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Tiffany. Straciwszy oboje rodziców dziecko zostaje skierowane do  sierocińca, cieszącego się bardzo złą sławą. Poza surowym rygorem placówki, jej wychowankowie zmuszani są do ciężkiej pracy fizycznej na  plantacji. Szczęśliwy traf sprawia jednak, że powóz, którym nocą  podróżuje Tiffany, zatrzymują trzej leśni rabusie.
 
 
 
ANTBOY
2013 | 67’ | Dania | reż. Ask Hasselbalch
Duńska Akademia Filmowa – nagroda za Najlepszy film dla dzieci/familijny
 
Dwunastoletni Pelle zostaje ugryziony przez mrówkę, dzięki czemu zyskuje supermoce - z łatwością może się wspinać na ściany i podnosić przedmioty kilkukrotnie przekraczające jego wagę. Kiedy w mieście pojawia się złoczyńca, Antboy wyrusza do walki. Komedia familijna oparta na bardzo popularnej wśród dzieci i młodzieży książce duńskiego pisarza - Kennetha Boegh Andersena.
 
 
 
KRÓLOWA ŚNIEGU
2012 | 80’ | Rosja | reż. Vladlen Barbe, Maksim Sveshnikov
 
Pełna magii i humoru przygodowa animacja dla całej rodziny na podstawie jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Zła Królowa Śniegu zamierza zmrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich emocji. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie, artyści i sztuka na całym świecie znikną, a ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. Jednak magiczne lustro Królowej podpowiada, że Gerda i Kai, dzieci słynnego mistrza wyrobów ze szkła, mają moc, by pokrzyżować jej podłe plany. Sługom Królowej udaje się zwabić chłopca i porwać go do lodowej krainy. Mała i odważna Gerda, wraz z przyjaciółmi, wyrusza w magiczną podróż prosto do pięknego i niebezpiecznego świata zimy i mrozu, aby uratować brata i powstrzymać okrutną Królową.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska