ŁAŹNIA 2 2015 - KINO RODZINNE | Sierpień
Kino Rodzinne to cykl niedzielnych seansów dedykowanych najmłodszym widzom oraz ich rodzicom.
Bilety w cenie 10 zł (1 bilet przeznaczony jest dla rodzica i dzieci) można nabyć w kasie kina (płatność jedynie gotówką) lub poprzez stronę internetową: http://laznia.pl/biletyonline.html.
W sierpniu zapraszamy na filmy: „Księżniczka i żaba”, „Życie rzeczy”, „Kurczak Mały” i „Porwanie Baltazara Gąbki”.
 
 
 
Kino Rodzinne
9 - 30 sierpnia 2015, godz. 16.00
KINOPORT
Centrum Edukacji Artystycznej ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk - NOWY PORT
 
 
 
 
Program:
9 sierpnia 2015, godz. 16.00 – „Księżniczka i żaba”
16 sierpnia 2015, godz. 16.00 – „Życie rzeczy” (zestaw filmów animowanych dla dzieci)
23 sierpnia 2015, godz. 16.00 – „Kurczak Mały”
30 sierpnia 2015, godz. 16.00 – „Porwanie Baltazara Gąbki”
 
 
 
Opisy filmów:
 
KSIĘŻNICZKA I ŻABA
2009 | 97’ | USA | reż. Ron Clements, John Musker
Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej – nominacja do Oscara za Najlepszy długometrażowy film animowany
 
Walt Disney Animation Studios powraca do klasycznej animacji i tradycji pięknych filmów muzycznych. Tiana mieszka w rozbrzmiewającym wspaniałą muzyką Nowym Orleanie. Pewnego dnia do jej domu trafia żaba, która nie dość, że umie mówić, to jeszcze twierdzi, że jest księciem zaklętym przez złego czarownika. Magiczny pocałunek nie kończy tej przygody, lecz dopiero rozpoczyna opowieść o księżniczce, zuchwałej żabie, śpiewających aligatorach i wielu innych baśniowych postaciach. Reżyserami "KSIĘŻNICZKI I ŻABY" są Ron Clements i John Musker, twórcy „Planety skarbów”, „Herkulesa”, „Małej syrenki” i „Aladyna”.
 
 
 
PORWANIE BALTAZARA GĄBKI
1970 I 91’ I Polska I reż. Bronisław Zeman, Alfred Ledwig
 
Kultowy serial animowany dla dzieci zrealizowany na podstawie książki Stanisława Pagaczewskiego. Książę Krak wysyła Smoka Wawelskiego wraz z kucharzem Bartolinim na poszukiwanie profesora Gąbki, który zaginął w Krainie Deszczowców. Bohaterowie serialu będą musieli stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, przebyć nieznane im wcześniej krainy oraz przeżyć wiele ciekawych przygód zanim uda im się odnaleźć zaginionego Baltazara Gąbkę.
 
 
 
KURCZAK MAŁY
2005 | 77’ | USA | reż. Mark Dindal
 
Historia małego kurczaka, który odkrywa, że naszej planecie zagraża niebezpieczeństwo z kosmosu. Wraz z grupą przyjaciół postanawia ruszyć światu na ratunek. Losy Ziemi nagle zależą od świnki, rybki, kaczki oraz niewyrośniętego kurczaka.
 
 
 
ŻYCIE RZECZY
Zestaw filmów animowanych dla dzieci (72’)
 
Czy można przyjaźnić się z zabawką lub przytulanką? Jakimi uczuciami darzymy rzeczy wokół nas? Czy rzeczy mogą „ożywać”? Krótkie filmy pokażą naszym małym widzom niezwykły świat otaczających nas przedmiotów, które ożywają dzięki sile naszej wyobraźni. Filmy poruszają też temat funkcjonowania niektórych niezbędnych w codziennym życiu przedmiotów. W skład zestawu wchodzą następujące filmy: „Niesforny bit”, „Zguba”, „Dżin z puszki”, „Aston i kamyki”, „Jak to się dzieje”, „Miejsce na miotle”.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska