ŁAŹNIA 2 2015 - KINO RODZINNE | Październik
Kino Rodzinne to cykl niedzielnych seansów dedykowanych najmłodszym widzom oraz ich rodzicom.
W październiku zaprezentujemy filmy: "Operacja Arktyka" (4.10.15, godz. 15.00), "Siostry wampirki" (11.10.15, godz. 15.00), "Królowa Śniegu" (18.10.15, godz. 15.00) i "Trzej zbójcy" (25.10.15, godz. 15.00).
Bilety w cenie 10 zł (1 bilet przeznaczony jest dla rodzica i dzieci) można nabyć w kasie kina (płatność jedynie gotówką) lub poprzez stronę internetową.
 
 
 
Kino Rodzinne
4 - 25 października 2015, godz. 15.00
KINOPORT
Centrum Edukacji Artystycznej ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk - NOWY PORT
 
 
Program:
04.10.2015, godz. 15.00 - "Operacja Arktyka"
11.10.2015, godz. 15.00 - "Siostry wampirki"
18.10.2015, godz. 15.00 - "Królowa Śniegu"
25.10.2015, godz. 15.00 - "Trzej zbójcy"
 
 
Opisy filmów:
 
KRÓLOWA ŚNIEGU
2012 | 80’ | Rosja | reż. Vladlen Barbe, Maksim Sveshnikov
 
Pełna magii i humoru przygodowa animacja dla całej rodziny na podstawie jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Zła Królowa Śniegu zamierza zmrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich emocji. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie, artyści i sztuka na całym świecie znikną, a ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. Jednak magiczne lustro Królowej podpowiada, że Gerda i Kai, dzieci słynnego mistrza wyrobów ze szkła, mają moc, by pokrzyżować jej podłe plany. Sługom Królowej udaje się zwabić chłopca i porwać go do lodowej krainy. Mała i odważna Gerda, wraz z przyjaciółmi, wyrusza w magiczną podróż prosto do pięknego i niebezpiecznego świata zimy i mrozu, aby uratować brata i powstrzymać okrutną Królową.
 
 
 
OPERACJA ARKTYKA
2014 | 87’ | Norwegia | reż. Grethe Bøe-Waal
Norweski Międzynarodowy Festiwal Filmowy – nominacja do nagrody Amanda za Najlepszy film dla dzieci i młodzieży
 
Trzynastoletnia Julia wraz z matką i bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie.
 
 
 
SIOSTRY WAMPIRKI
2012 | 97’ | Niemcy | reż. Wolfgang Groos
 
Pewnego pięknego letniego dnia do domu na spokojnych przedmieściach Bindburga wprowadzają się nowi sąsiedzi – państwo Tepes z dwunastoletnimi bliźniaczkami: Silvanią i Dakarią. Matka wygląda całkiem normalnie, ale pozostała trójka jest blada i dziwacznie ubrana. Tepesowie od razu wzbudzają podejrzenia mieszkającego obok Dirka von Kombasta. Nie bez powodu – wkrótce okazuje się, że ojciec i dziewczynki to wampiry – i tylko matka, Elvira, jest człowiekiem. Przez dwanaście lat cała rodzina mieszkała w Transylwanii, ale teraz, za namową matki, postanowiła osiedlić się w Niemczech…
 
 
 
TRZEJ ZBÓJCY
2005 | 75’ | Polska | reż. Leszek Komorowski
 
Film Hayo Freitag to  pierwsza pełnometrażowa adaptacja utworu autora i ilustratora Tomiego Ungera, laureata prestiżowej nagrody „Hans Christian Andersen Award”. Opublikowana w 1961 roku i przetłumaczona na 18 języków książka Ungera „Trzech zbójców” wprowadza widza w tajemniczy świat gotyckich baśni. Jej bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Tiffany. Straciwszy oboje rodziców dziecko zostaje skierowane do sierocińca, cieszącego się bardzo złą sławą. Poza surowym rygorem placówki, jej wychowankowie zmuszani są do ciężkiej pracy fizycznej na plantacji. Szczęśliwy traf sprawia jednak, że powóz, którym nocą podróżuje Tiffany, zatrzymują trzej leśni rabusie.
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska