ŁAŹNIA 2 2015 - 7 miliardów Innych. Kulisy
„7 miliardów Innych. Kulisy”
Projekcje filmu dokumentalnego  zrealizowanego przez Fundację GoodPlanet
 
 
 
KINOPORT
Centrum Edukacji Artystycznej ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk - NOWY PORT
 
10 i 17 listopada 2015
Wstęp: 10 zł
 
 
84 kraje świata, 6000 rozmów, 45 takich samych pytań. Dokument Floriana Geyera to zapis zza kulis niezwykłego przedsięwzięcia, który po raz pierwszy trafi to dystrybucji kinowej, stając się integralną częścią światowego finisażu „7 miliardów Innych”.  Wraz z wysłannikami Fundacji GoodPlanet docieramy na afrykańską pustynię i do europejskiego biurowca. Wchodzimy na teren boliwijskiej kopalni i do domu chińskiego medyka. To emocje tak różnorodne jak różnorodny jest człowiek XXI wieku.
 
 
 
 
 
Pewnego razu, choć nie tak dawno temu, Yann Arthus-Bertrand – francuski artysta, musiał awaryjnie lądować w małej wiosce w Mali. Spędził cały dzień z afrykańską rodziną, która dotrzymała mu towarzystwa w czasie oczekiwania na część, której wymiana mogła pozwolić na ponowny start uszkodzonego helikoptera.
 
Ten jeden dzień spędzony w malijskiej wiosce – z dala od europejskiej cywilizacji – dał Yannowi wiele do myślenia. Jego gospodarze w rozmowach z nim zupełnie w inny sposób pojmowali szczęście, miłość, rodzinę. Z innych powodów płakali, śmiali się. Innych rzeczy się bali.
 
Yann Arthus-Bertrand postanowił zadać te same pytania ludziom na wszystkich krańcach świata. Fundacja Good Planet, na czele której stoi, wysłała swoich reporterów do kilkudziesięciu krajów świata, by zadań ich mieszkańcom pytania o szczęście, miłość, rodzinę, łzy, śmiech czy obawy.
 
Fundacja GoodPlanet odwiedziła tym samym 84 kraje świata i nagrała 6000 wywiadów. W tej chwili na Ziemi mieszka ponad 7 miliardów ludzi. Kiedy oglądamy owoc pracy reporterów GoodPlanet i słuchamy tak różnych, a jednak podobnych odpowiedzi na te same pytania jesteśmy w stanie lepiej poznać nas ludzi i zrozumieć tytuł przedsięwzięcia: „7 miliardów Innych”.
 
Projekcje w KinoPorcie:
10.11.2015, godz. 18.00
17.11.2015, godz. 20.00
 
 

 
Kontakt:
Mail: kinoport@laznia.pl
Tel. (+48 58) 5000 235
Kasa: (+48 58) 5000 232
 
 
Kurator kina "KinoPort": Jacek Wachulewicz | j.wachulewicz@laznia.pl
PR i promocja, Konsultacja programowa: Joanna Dobrowolska | j.dobrowolska@laznia.pl
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska