ŁAŹNIA 2 2015 - KINOSFERA BEZ BARIER | Pokaz filmu z audiodeskrypcją
KINOPORT
Centrum Edukacji Artystycznej ŁAŹNIA 2
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk - NOWY PORT
 
 
"Selma"
Projekcja filmu z audiodeskrypcją i napisami
 
 
Jest legendą, laureatem pokojowej nagrody Nobla i człowiekiem, który zmienił Amerykę. Jego najbardziej znane zdanie brzmi „Mam marzenie” i to w imię tego właśnie marzenia porwał setki tysięcy czarnych Amerykanów do pokojowych starań o równouprawnienie. Martin Luther King, gdyby nie został zastrzelony, miałby 86 lat i sam mógłby recenzować film, który opowiada jego historię. 
 
„Selma” to oparta na faktach opowieść o dr Martinie Lutherze Kingu i Ameryce lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. To opowieść o, inicjowanych i kierowanych przez niepozornego pastora babtystę,  pokojowych staraniach Czarnych o równouprawnienie, o zniesienie segregacji rasowej i przyznanie Afroamerykanom praw wyborczych. Film, mimo wielu fabularnych uproszczeń skutkujących np. podzieleniem świata na dobrych i złych od początku do końca, uznano za tak ważny i wartościowy, że został nominowany do nagrody Nobla.
 
 
Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację.
Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska:
rezerwacje@kulturabezbarier.org
tel. kom. 512 396 475.
 
Pokaz odbędzie się w ramach projektu „Kinosfera bez barier – edycja 2015” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska