ŁAŹNIA 2 2016 - KinoPasja | BODY/CIAŁO
Kino "KinoPort"
Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2
ul. Strajku Dokerów 5
80-544 Gdańsk - Nowy Port
                                                              
Kontakt:
Mail: kinoport@laznia.pl
Kasa: (+48 58) 5000 232
 
 
 
 
 
KINOPASJA | „Body/Ciało”, reż. Małgorzata Szumowska
 
Cykl KinoPasja jest serią projekcji filmowych połączonych z dyskusją prowadzoną przez najlepszych trójmiejskich filmoznawców. We wtorek 15 marca 2016 o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu. Tym razem nasze spotkanie ze sztuką filmową skoncentruje się wokół twórczości Małgorzaty Szumowskiej i jej ostatniego w dorobku filmu „Body/Ciało” (Srebrny Niedźwiedź dla najlepszej reżyserki | Berlinale, Złoty Lew za najlepszy film | Festiwal w Gdyni). Dyskusję po projekcji poprowadzi prof. UG Krzysztof Kornacki.
 
 
15 marca 2016
Godz. 18.00
****DODATKOWA PROJEKCJA - 21 marca 2016, godz. 18.00****
Wstęp: 8 zł / 0 zł - studenci i uczniowie
 
 
 
 
BODY/CIAŁO
2015 | 89’ | Polska | reż. Małgorzata Szumowska
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – Berlinale – Srebrny Niedźwiedź za najlepszą reżyserię
 
Nowy film Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie „33 scen z życia”, „Sponsoringu” i „W imię…”, który znalazł się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie. Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
 
„BODY/CIAŁO” to opowieść o ciele, o naszym stosunku do niego, o relacji z nim. Z ciałem starym, ale i tym młodym, które za wszelką cenę chce być inne, jest nieakceptowane przez właściciela; o ciele, które już odeszło i jest tylko skorupą; o ciele astralnym, w które wierzy Anna. To również opowieść o kraju, o Polsce, która przecież też jest symbolicznym „ciałem”; miejscem, po którym chodzimy, które kochamy lub nie znosimy, plujemy na nie lub je wywyższamy. „BODY/CIAŁO” to prosta i sentymentalna historia. Chcemy ją opowiedzieć z dystansem, inteligentną ironią i humorem.
Małgorzata Szumowska
 
(opis: materiały dystrybutora)
 

Kino "KinoPort"
Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2
ul. Strajku Dokerów 5
80-544 Gdańsk - Nowy Port
 
Kontakt:
Mail: kinoport@laznia.pl
Biuro kina: (+48 58) 5000 235
Kasa: (+48 58) 5000 232

Kurator kina "KinoPort": Jacek Wachulewicz | j.wachulewicz@laznia.pl
PR i promocja, Konsultacja programowa: Joanna Dobrowolska | j.dobrowolska@laznia.pl
 

Partnerzy:
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska