ŁAŹNIA 2 2016 - Projekcja filmu LAS + spotkanie z Piotrem Dumałą
W sobotę 21 maja 2016 o 20.30 zapraszamy na pokaz filmu fabularnego „Las” w reżyserii Piotra Dumały. Po zakończeniu projekcji odbędzie się spotkanie z twórcą poświęcone rozmowie o filmie „Las”, kolejnych warsztatach w CSW Łaźnia i planach artystycznych reżysera.
 
 
LAS
Rok produkcji: 2009
Czas trwania: 76 minut
Reżyseria: Piotr Dumała
Scenariusz: Piotr Dumała
Produkcja: Polska
 

Historia opowiedziana w filmie jest zapisem relacji między synem a ojcem. Opiekującego się umierającym ojcem (Stanisław Brudny) syna gra Mariusz Bonaszewski.
 
 
 
 
 
 
 
 
Piotr Dumała

Polski reżyser, scenarzysta i autor oprawy plastycznej filmów animowanych. Pisarz, rysownik i grafik. Studiował w pracowni animacji pod kierunkiem wybitnego reżysera filmów animowanych, Daniela Szczechury. Jako twórca animacji debiutował w 1981 roku filmem „Lykantropia”.

Jest laureatem wielu nagród za twórczość w dziedzinie filmu animowanego - m.in. nagrody artystycznej młodych im. Stanisława Wyspiańskiego (1986), nagrody Wielki FeFe (2003), Nagrody Luna de Valencia za całokształt twórczości (2003) oraz wielu nagród głównych na festiwalach filmowych, m.in. w Krakowie, Mannheim, Łagowie, Oberhausen, Huesca, Orlando i Los Angeles.
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska