ŁAŹNIA 2 2016 - Prezentacja projektu ARE YOU THERE? i spotkanie z Ailien Reyns
18 września o godzinie 17.30 w sali KinoPortu odbędzie się spotkanie z Ailien Reyns. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany film, który artystka realizowała podczas pobytu rezydencyjnego w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w 2015 roku.
 
 
Aïlien Reyns - belgijska artystka audiowizualna, która w swych pracach stara się łączyć formę filmu dokumentalnego z eksperymentalnym. W jej dorobku można odnaleźć zarówno portrety filmowe, jak i instalacje audiowizualne. Tematyka jej filmów zazwyczaj skoncentrowana jest wokół zagadnień socjologiczno-historycznych determinujących sytuację, w jakiej znajdują się portretowani przez reżyserkę ludzie.
 
Ailien Reyns
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Are you there?
Celem projektu Are you there? było zbadanie w jaki sposób media społecznościowe u(nie)możliwiają kontakt z rodziną osobom przebywającym za granicą w celach zarobkowych. W filmie poruszone zostały kwestie związane ze sposobami zniekształcania naszego postrzegania osób, z którymi komunikujemy się za pomocą np. Skype'a. Bardzo istotnym zagadnieniem dla reżyserki była próba odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zmienia się relacja, uczucia i zażyłość między rozdzielonymi członkami rodziny, którzy podtrzymują kontakt za pomocą cyfrowych środków komunikacji.
 
Film został zrealizowany przy wsparciu Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA.
 
 
 
 
 
Zwiastun filmu:
 
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska