ŁAŹNIA 2 2016 - Comedy Shorts
Comedy Shorts
22.11.2016, godz. 19.45
Wstęp: 10 zł
 
 
Niezręczne spotkania, zawstydzające rozmowy czy nadzwyczajne wypadki to fundament angielskiego humoru. Brytyjczycy uwielbiają sarkazm i autoironię, często w bardzo specyficznej formie. Absurdalnego dowcipu nie zabraknie także w naszym programie, złożonym z krótkich filmów i skeczy prosto z Wielkiej Brytanii. Podczas seansu podejrzymy między innymi niebanalne relacje damsko-męskie i miłosne dylematy w dobie social mediów. Poznamy tajniki produkcji dźwięku w filmach i absurdalne efekty zaglądania w ciemne strony Internetu. A na koniec przeniesiemy się w świat niebezpiecznych napadów i wyjątkowo ekscytujących przygód badaczy zjawisk paranormalnych. Oto najświeższa dawka brytyjskiego humoru. Zapraszamy na Comedy Shorts!
 
 
 
 
PROGRAM:
Mr Director / reż. Andy Martin animacja / Wielka Brytania 2015 / 7 min.
W 7 minutowej animacji Pan Reżyser dzieli z nami swoje wzloty i upadki życia w przemyśle filmowym, jednocześnie wspominając filmy, które stworzył. A wszystkiego dowiadujemy się prosto z ust konia… a właściwie z ust Pana Reżysera. On jest człowiekiem. Nie koniem.
 
 
Otherwise Engaged / reż. Alicia MacDonald fabuła / Wielka Brytania 2015 / 4 min.
Jak bardzo Cię kocham? Niech policzę lajki… Megs i Dave są ze sobą od zawsze i podczas słonecznego joggingu w parku, Dave decyduje się wykorzystać tę sprzyjającą atmosferę. W czasie tych kilku magicznych momentów z podekscytowaniem spoglądają w przyszłość (i czekają aż ich 765 znajomych na Facebooku otrzyma tę wiadomość).
 
 
Wingman / reż. Will Herbert fabuła / Wielka Brytania 2015 / 16 min.
Paul zatrudnia profesjonalnego skrzydłowego, aby zaimponować Emmie na pierwszej randce. Jeszcze nie wie, w co się wpakował, kiedy Elias skrzydłowy się pojawia.
 
 
DARK_NET / reż. Tom Marshall fabuła / Wielka Brytania 2015 / 12 min.
lan szuka odpowiedzi w niewłaściwych miejscach i tym razem myśli, że je odnalazł… w Internecie, w postaci profesjonalnego zabójcy. Ale dopiero dowie się, jaka jest prawdziwa cena wkroczenia w ciemne obszary Internetu.
 
 
Not Sophie’s Choice / reż. Matt Holt fabuła / Wielka Brytania 2015 / 6 min.
Kiedy mąż i żona próbują przekazać szokujące, zmieniające życie wieści swojej 10-letniej córce Sophie, ich wyznania okazują się dalekie od tego, czego moglibyśmy się spodziewać.
 
 
The Foley Artist / reż. Oliver Holms fabuła / Wielka Brytania 2015 / 4 min.
Jak dźwięk wpływa na twoje życie? Jeśli kiedykolwiek chciałeś zobaczyć przepaść pomiędzy gotowym produktem a nadzwyczajnymi staraniami podejmowanymi w celu jego wytworzenia, ten krótki film jest dla ciebie.
 
 
Stu (Stuart) and Ollie / reż. Jamie Crawford fabuła / Wielka Brytania 2015 / 5 min.
Opowieść o starych znajomych, nowych spotkaniach i skrzyżowanych drogach.
 
 
The Fly / reż. Olly Williams fabuła / Wielka Brytania 2015 / 6 min.
Kierowca prowadzący samochód podczas napadu czeka przed bankiem na swoich współtowarzyszy. Zostały 3 nerwowe minuty zanim wróci jego załoga. Wszystko co musi zrobić, to się skupić…
 
 
Circles / reż. Dean Puckett fabuła / Wielka Brytania 2015 / 14 min.
„Circles” to komedia z pogranicza sci-fi i horroru. Dwoje badaczy zjawisk paranormalnych w swojej małej miejscowości Totnes, w Devon odkrywa tajemnicze kręgi w zbożu. Czy będą pierwszymi, którym uda się zebrać dowody na istnienie życia pozaziemskiego, czy to Andy i Martine są prawdziwymi Obcymi?
 
Łączny czas: 74 min.
 
 
 
 

ORGANIZATOR:
Fundacja Ad Arte
www.facebook.com/fundacjaadarte
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska