ŁAŹNIA 2 MŁODE KINO | Zestaw filmów krótkometrażowych
KinoPort
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŻNIA 2 w Nowym Porcie
ul. Strajku Dokerów 5
80-544 Gdańsk - Nowy Port
Kontakt:
Mail: kinoport@laznia.pl
Kasa: (+48 58) 5000 232
 
 
We wtorek 23 stycznia 2018 r. o godzinie 19.50 oraz w środę 31 stycznia 2018 r. o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy do KinoPortu na projekcje zestawu polskich filmów krótkometrażowych. W ramach wydarzenia ,,Młode kino” zaprezentujemy trzy filmy twórców związanych ze Studiem Munka: ,,Totalna harmonia” (reż. Roman Jarosz), ,,Więzi” (reż. Zofia Kowalewska), ,,Jerry” (reż. Roman Przylipiak).
Filmy prezentowane były na festiwalach filmowych, gdzie zdobyły uznanie krytyków i przychylność widzów, m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017) czy Międzynarodowym Festiwalu Filmowy T-mobile Nowe Horyzonty (2016).
 
Harmonogram projekcji:
23 stycznia 2018, godz. 19.50
31 stycznia 2018, godz. 18.00
 
Wstęp – 10 zł
 
 
,,Totalna harmonia", reż. Roman Jarosz
 
 
 
Filmy prezentowane w ramach zestawu ,,Młode kino”:
 
TOTALNA HARMONIA
2017 | 31’ | Polska | reż. Roman Jarosz
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017) – udział w konkursie filmów krótkometrażowych
 
Adam (42) jest kontrabasistą w orkiestrze symfonicznej. Jego żona Ewa jest solistką i gra pierwsze skrzypce. Podczas koncertu Adam dostaje zawału serca i staje przed sądem ostatecznym...
 
WIĘZI
2016 | 18’ | Polska | reż. Zofia Kowalewska
Krakowski Festiwal Filmowy (2016) – Srebrny Smok dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego
Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-mobile Nowe Horyzonty (2016) – 3. nagroda w konkursie polskich filmów krótkometrażowych
 
Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.
 
 
 
 
JERRY
2017 | 26’ | Polska | reż. Roman Przylipiak
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017) – udział w konkursie filmów krótkometrażowych
 
Napiętnowany przez otoczenie oszust obdarzony niezwykłym darem – główny bohater filmu jest postacią niejednoznaczną. Niektórym pomaga, inni twierdzą, że jest śmiertelnie niebezpieczny. On sam, zmęczony dotychczasowym życiem nagle otrzymuje dar, który przychodzi do niego pod postacią… psa. Czy w niego uwierzy i czy uwierzy mu małomiasteczkowa społeczność? Czy potrzebny jest prawdziwy cud, by uwierzyć w uzdrawianie i nadprzyrodzone moce?
 
,,Jerry", reż. Roman Przylipiak
 


Twórcy:
 
Roman Jarosz (ur. 1969) – absolwent Uniwersytetu w Aberdeen w Szkocji, a po wielu latach Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Wajda School w Warszawie.  Pracował w reklamie, kinie i dystrybucji filmowej. Od 2011 r. jest producentem filmów: „Płynące wieżowce” reż. Tomasz Wasilewski, „Basen” reż. Krzysztof Pawłowski (producent wykonawczy, short), „Dzikie róże” reż. Anna Jadowska i „Człowiek z magicznym pudełkiem” reż. Bodo Kox.
 
Zofia Kowalewska (ur. 1995) – studiuje reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi. Absolwentka programu Matury Międzynarodowej IB w II LO im. Stefana Batorego w Warszawie. W klasie maturalnej rozpoczęła pracę nad filmem dokumentalnym „Więzi”. Zrealizowała dotychczas dwa filmy szkolne: etiudę fabularną „Miśka” i dokument „Kochanie”.
 
Roman Przylipiak (ur. 1973) – absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi oraz reżyserii Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Studiował także m.in. na Wydziale Fotografii Profesjonalnej w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestnik specjalnego programu i warsztatów Instytutu Goethego, w którym 33 reżyserów z dziesięciu krajów realizowało filmy dokumentalne i fabularne według własnych scenariuszy pod okiem m.in. Marcela Łozińskiego. Wykładowca m. in. na warsztatach młodzieżowych ,,Sztuka Wyboru” współorganizowanych przez festiwal Camerimage w Bydgoszczy oraz kursach i warsztatach profesjonalnych dla scenarzystów storylab.pro. Realizuje krótkie metraże fabularne, dokumentalne i teledyski. Współpracuje z kilkoma teatrami (Studio w Warszawie, PWST w Krakowie) przy tworzeniu wizualizacji i scen fabularnych do spektakli. Zajmuje się też fotografią, ma na koncie kilka wystaw zbiorowych.
 


Kino "KinoPort"
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie
ul. Strajku Dokerów 5
80-544 Gdańsk, Nowy Port

Kontakt:
Mail: kinoport@laznia.pl
Kasa kina: (+48 58) 5000 232

Biuro kina: (+48 58) 5000 235
Kurator kina "KinoPort": Jacek Wachulewicz | j.wachulewicz@laznia.pl
PR i promocja, konsultacja programowa: Sylwia Kawska | s.kawska@laznia.pl
 
Zaloguj/Zarejestruj
Instytucja kultury Miasta Gdańska