Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
08.01.2020 - 21.02.2020

Film Roku 2019 (seanse w lutym!)

"Ostatnia góra" w reżyserii Dariusza Załuskiego to film, który w 2019 roku cieszył się największą popularnością wśród widzów KinoPortu, obejrzało go 548 widzów!

Z uwagi na ogromne zainteresowanie filmem zapraszamy na dodatkowe seanse filmu w lutym. Gramy 4, 18, 21 i 22 lutego.


OSTATNIA GÓRA
reżyseria: Dariusz Załuski
produkcja: Polska
czas trwania: 82 min.
Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugą górę świata. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach kolejne zespoły
przygotowują drogę rozwieszając liny i docierają do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod szczytem Nanga Parbat na zawsze. Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę.

Upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie odizolowanej fizycznie od świata grupy. Dodatkowe napięcie wprowadza ogólna dostępność Internetu oraz niezwykła medialność wyprawy.

Na pokazy w ramach cyklu Siła Dokumentu obowiązują bilety promocyjne w cenie 10zł.

+ Więcej
Zobacz filmy w ramach cyklu
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła