26.04.2019 - 28.04.2019

IN OUT FESTIVAL

W ramach 13 In Out Festival 2019 zapraszamy na dwa bezpłatne pokazy filmów - 26.04 o godz. 20 zagramy "Performera", którego bohaterem jest Oskar Dawicki, jeden z najbardziej oryginalnych i fascynujących współczesnych artystów, grający w filmie samego siebie.
27.04 o godz. 20 zapraszamy na pokaz filmu "Marina Abramović: Artystka obecna".

Wstęp: wolny

Tematem tegorocznej 13 edycji IN OUT Festiwalu jest WIDEO/PERFORMENS. W poprzednich latach w ramach festiwalu podejmowano już temat zależności pomiędzy sztuką wideo, a teatrem czy tańcem. W tym roku zastanawiać będziemy się natomiast nad połączeniem mediów o zupełnie innej ekspresji i oddziaływaniu na odbiorcę – wideoartu i sztuki performatywnej – które pomimo różnic wzajemnie się uzupełniają.

 

W ramach festiwalu poza wydarzeniami towarzyszącymi, jak performens Honoraty Martin,  organizowany jest międzynarodowy otwarty konkurs na najlepsze prace wideo, eksperymenty, dokumenty i animacje. Podczas pokazów konkursowych 27 i 28 kwietnia zobaczyć będzie można 20 najciekawszych eksperymentalnych krótkich metraży podejmujących temat WIDEO/PERFORMENSU, wybranych spośród biorących udział w konkursie prac z całego świata . Finałem i podsumowaniem festiwalu będzie wręczenie nagród autorom i autorkom najlepszych filmów. 

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła