Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz
11.02.2020 - 20.02.2020

KINO JAZZ

wtorek, 11.02.2020, godz. 18.00
czwartek, 20.02.2020, godz. 18.00

W lutym wracamy z cyklem filmów o muzykach i muzyce jazzowej. Tym razem zapraszamy na dwa pokazy filmu o wspaniałej artystce, Elli Fitzgerald.

Pokazy odbędą się 11 i 20 lutego.

 

All About Jazz

W powszechnej opinii publicznej Ella Fitzgerald była bezsprzecznie jedną z wielkich postaci jazzowych XX wieku. Może nie być aż tak fetyszyzowana jak Billie Holiday, Miles Davis, John Coltrane czy Chet Baker - nie było wystarczająco dużo tragedii w jej życiu aby zwrócić na to uwagę. Jednak Ella - być może bardziej niż jakikolwiek inny muzyk jazzowy – jest światowym symbolem The Great American Song Book.

Ta niezwykła opowieść jest szykownie prowadzona przez reżysera Leslie Woodhead - doświadczonego brytyjskiego dokumentalistę. Wieloletni fan jazzu, Woodhead, wcześniej skierował swój obiektyw na fotografa jazzowego Hermana Leonarda w dokumencie Saving Jazz. Współpracował również z Leonardem przy jego ostatnim albumie Jazz , oraz nakręcił film o Tonym Bennett’cie. Ikoniczne zdjęcia Leonarda w filmie o Elli, ubogacają film Woodhead’a, a sam Tony Bennett jest w filmie jednym z piewców talentu Elli Fitzgerald.

+ Więcej
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła