A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikona
30.10.2019 - 30.10.2019

KINO WOLNOŚĆ 10. Czysta Wolność

wydarzenie odbędzie się 30 października, godz, 18.00
wstęp: 10zł

30 października o godz. 18.00 zapraszamy na dziesiąte wydanie Kina Wolność poświęcone naturze. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego "Królestwo" (reż. Jacques Perrin, Jacques Cluzaud) oraz spotkanie z aktywistkami Obozu dla Puszczy, Katarzyną Paterek i Joanną Brzezińską.

KRÓLESTWO
2016 | 97’ | Francja, Niemcy, reż. Jacques Perrin, Jacques Cluzaud
Królestwo zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl „Mikrokosmos” i „Makrokosmos”. Tym razem twórcy zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca, które oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu.

OBÓZ DLA PUSZCZY
Jesteśmy grupą osób działających na rzecz ochrony Puszczy Białowieskiej, ostatniego naturalnego lasu nizinnej Europy. Bliskie są nam idee samoorganizacji. Wierzymy, że potrzebna jest obywatelska mobilizacja, bo petycje i inne dotychczasowe działania w sprawie ochrony Puszczy okazały się niewystarczające. Dlatego uruchomiliśmy Obóz w Obronie Puszczy, przestrzeń dla osób chcących bezpośrednio zaangażować się w ochronę tego wyjątkowego miejsca przed dewastacją.

 KATARZYNA PATEREK
trenerka, animatorka, koordynatorka projektów społecznych, terapeutka. Aktywistka ekologiczna. Z wykształcenia pracowniczka socjalna, studiuje psychologię. Dyplom magisterski zrobiła w Instytucie Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowo związana z NGOsami działającymi na rzecz rozwoju młodzieży, edukacji, wyrównywania szans, a społecznie na rzecz przyrody. Aktywnie współtworzy m.in. Obóz dla Puszczy, zaangażowana w ideę Strażników Puszczy, Puszczańskiego Punktu Informacyjnego, Inicjatywę Dzikie Karpaty, działania dla ratowania drzew, ale też na rzecz ochrony dzikich zwierząt przed zabijaniem oraz dla klimatu.

 

JOANNA BRZEZIŃSKA
Psycholożka, specjalistka zdrowia publicznego, aktywistka na rzecz klimatu i przyrody. Działa w Obozie dla Mierzei Wiślanej, związana z Obozem dla Puszczy. Od niedawna łączy doświadczenie psychologiczne z wiedzą o katastrofie klimatycznej tworząc grupy wsparcia w Gdańsku i Łodzi.

 

+ Więcej
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
Zobacz filmy w ramach cyklu
Królestwo
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła