A A A
Przycisk Menu
zarejestruj się ikonazaloguj się ikona
30.11.2019 - 30.11.2019

KINO WOLNOŚĆ | 11. Wolność bez granic, część 1.

Pierwsza część jedenastego wydania KINA WOLNOŚĆ odbędzie się 30 listopada o godz, 18.00. Na wydarzenie obowiązuje bilet promocyjny w cenie 10 zł.

Zapraszamy na wyjątkowe wydanie KINA WOLNOŚĆ, którego hasłem przewodnim jest Wolność bez granic! Jedenaste już wydanie cyklu podzielone będzie na dwie części - dwa spotkania, dwa filmy, dwa różne spojrzenia na kulturę Indian.

 

Na  pierwszą część zapraszamy już 30 listopada o godz. 18.00. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz filmu "W objęciach węża" i spotkanie z antropologiem, badaczem kultury i społeczności amazońskiej - dr. Mariuszem Kairskim. Datę drugiej części 11. wydania KINA WOLNOŚĆ podamy wkrótce.

 

W objęciach węża

2015 | 125’ | Argentyna, Wenezuela, Kolumbia | reż. Ciro Guerra

Cannes 2015 – Nagroda Arte Cinema, Sundance 2016 – Nagroda Specjalna im. Alfreda P. Sloana

Amazoński szaman Karamate to ostatni Mohikanin swego ludu. Tylko on zna tajemnicę Yakruny – rośliny, która jest remedium na wszystkie choroby człowieka. To cel poszukiwań dwóch białych naukowców, którym szaman towarzyszy przez 40 lat. Ich podróż powoli zamienia się w pełną tajemnic wyprawę do jądra ciemności. Obie wędrówki, podczas których szaman prowadzi naukowców przez Amazonię, krzyżują się wielokrotnie, wywołując poczucie bezczasowości miejsca, w którym się odbywają. Naukowcy uświadamiają sobie, że logika, którą się kierują, jest bezużyteczna w świecie mitów i rytuałów realniejszych od nauki.

 

Mariusz Kairski — dr, antropolog kulturowy, amazonista, aktualnie pracuje w Instytucie Archeologii i Etnologii Kulturowej Uniwersytetu Gdańskiego; 25 lat doświadczeń badawczych w Amazonii wenezuelskiej, ekwadorskiej i peruwiańskiej; Specjalizuje się w zagadnieniach czasu, przestrzeni i tożsamości w tzw. społeczeństwach/kulturach przedpaństwowych, problematyką zmiany kulturowej, teorią i metodologią poznania odmiennych społeczeństw/kultur.  

 

 

 

 

 

 

 

 

+ Więcej
Strzałka w lewo Strzałka w prawo
Zobacz filmy w ramach cyklu
W objęciach węża
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła