30.07.2019 - 30.07.2019

KINO WOLNOŚĆ 7. Sieć - bezmiar wolności?

30 lipca, godz. 18.00
Obowiązuje bilet specjalny w cenie 10zł.

Zapraszamy na siódme już spotkanie w ramach cyklu KINO WOLNOŚĆ. Tym razem przyjrzymy się tematowi wolności w sieci. Czy jest możliwa? Kto tak naprawdę jest wolny w sieci? I na czym ta wolność może polegać? Zapraszamy na głośny film „Czyściciele internetu”, a po projekcji filmowej na spotkanie z przedstawicielem Fundacji Panoptykon – Wojciechem Klickim.

Wstęp na wydarzenie - 10zł

CZYŚCICIELE INTERNETU
2018 | 88’ | Niemcy, Brazylia | reż. Hans Block, Moritz Riesewieck
Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością. Wysoko postawieni eksperci techniczni i byli czyściciele sieci opowiadają o potrzebie i praktyce takich działań. Okazuje się, że media społecznościowe negocjują z niektórymi krajami dostęp do materiałów krytycznych wobec ich rządów. Jak to możliwe, że wielkie internetowe korporacje, takie jak Facebook, czy Instagram o niewielkiej lub zerowej odpowiedzialności wobec swoich klientów mają dziś taką władzę, o jakiej do tej pory większość państw mogłaby tylko pomarzyć?

 


 

Fundacja Panoptykon
działa na rzecz na rzecz ochrony wolności i praw człowieka w społeczeństwie nadzorowanym. Diagnozuje zagrożenia związane z praktykami nadzoru, interweniuje w przypadkach nadużyć, wypracowuje alternatywne rozwiązania, pobudza do krytycznej refleksji i działania. Problemy, którymi zajmuje się Fundacja wiążą się m.in. z tworzeniem zintegrowanych baz danych o obywatelach, rozwojem monitoringu wizyjnego, niebezpiecznymi pomysłami na zwiększanie bezpieczeństwa publicznego, próbami kontrolowania przepływu informacji w Internecie i rejestrowania codziennej aktywności każdego z nas. Fundacja powstała w kwietniu 2009 r.

Wojciech Klicki
Prawnik i aktywista, od 2012 r. związany z Fundacją Panoptykon. Specjalizuje się w tematyce uprawnień policji i służb specjalnych oraz relacji praw człowieka i bezpieczeństwa. Członek Obywatelskiego Forum Legislacji i Stowarzyszenia im. Zbigniewa Hołdy. Według Dziennika Gazety Prawnej jeden z 50-ciu najbardziej wpływowych prawników w Polsce w 2017.

+ Więcej
Zobacz filmy w ramach cyklu
Czyściciele internetu
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła