23.04.2019 - 23.04.2019

KINOPASJA

Zapraszamy 23 kwietnia o godzinie 18:00 na KinoPasję z projekcją filmu "Ułaskawienie" Jana Jakuba Kolskiego. Projekcja połączona będzie z wykładem przed i dyskusją po seansie, które poprowadzi prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki, kierownik Katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.
wstęp: 10 zł

KinoPasja to cykl spotkań z filmem i wokół filmu, prowadzonym przez najlepszych trójmiejskich teoretyków i krytyków filmowych. Prezentujemy tu filmy - zarówno polskie, jak i zagraniczne - nagrodzone na najważniejszych festiwalach oraz te, które w sposób szczególny zapisały się w pamięci widzów.

 

Krzysztof Kornacki polski nauczyciel akademicki, doktor habilitowany, prof. nadzwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego, filmoznawca, pracownik Katedry Kultury i Sztuki Instytutu Filologii Polskiej, specjalizuje się w historii kina polskiego. Autor m.in. książek: "Kino polskie wobec katolicyzmu 1945 - 1970" (nominowana do nagrody im. Bolesława Michałka), "Popiół i diament Andrzeja Wajdy" (nagroda "Pióro Fredry"); współredaktor tomu "Poszukiwanie i degradowanie sacrum w kinie oraz Sacrum w kinie: dekadę później"; współzałożyciel i pierwszy prezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego Uniwersytetu Gdańskiego "Miłość blondynki"; członek Rady Redakcyjnej czasopisma kultury audiowizualnej "Panoptikum", nagrodzony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Wykładowca m.in. Uniwersytetu Gdańskiego, Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Akademii Filmu Polskiego, Akademii Edukacji Filmowej w Ostrołęce.

+ Więcej
Zobacz filmy w ramach cyklu
Ułaskawienie
X
Zaloguj się
Nie pamiętam hasła